Чи дозволяється робота без перерви на обід?

чи дозволяється робота без перерви на обід?

Вам знадобиться
 • Трудове законодавство
 • Договір з керівником
Інструкція
 • . 1

  Кожен працівник має право на перерву протягом робочого дня для угамування почуття голоду і невеликого відпочинку. Він створений тому, що голодна людина не може якісно виконувати свої обов’язки, та й відпочити необхідно, щоб потім знову плідно працювати. Надавати час для обіду в інтересах начальника, та й за законом робота без перерви на обід заборонена. Слід враховувати, що обідній час не оплачується, тому працівник вільний використовувати його на свій розсуд, так, як вважатиме за потрібне. Збільшити або зменшити час перерви за бажанням робітник не може. Воно записано в трудовому договорі. Для молодих мам перерви під час робочого дня дещо інші. Їм надається 30 хвилин через кожні 3 години. Мамочка може підсумовувати ці години і взяти їх на початку або в кінці дня. Крім того цей час оплачують.

 • . 2

  Крім часу для обіду, деяким працівникам надаються й інші перерви. У кожному окремому випадку це обумовлюється в трудовому договорі і повинно бути обговорено до його укладення. У разі, якщо з виробничої необхідності, начальник не може дати робітнику певна перерва, він повинен створити умови для прийняття їжі на робочому місці. Види перерв на роботі, їх тривалість встановлюється в робочому порядку. В окремих випадках, коли тривалість робочого дня становить 4 або 6 годин, працівник, за погодженням з начальником, може і не використовувати обідню перерву, а перенести його на кінець свого трудового часу. У такому випадку, як пояснити перерву в роботі в невраховане час? При комп’ютерної діяльності покладено відпочинок через 1, 5 — 2 години. При роботі взимку на вулиці покладено час для відігрівання. Існують і інші обставини.

 • . 3

  У кожній діяльності існують свої особливості. Наприклад у деяких водіїв робочий день може тривати більше восьми годин. У такому випадку у нього має бути дві перерви на обід, кожний не менше 30 хвилин і не більше 2-х годин. При безперервному виробництві начальник повинен дати час для їжі і відпочинку в робочий час. І обладнати для цього місце, а також санітарно — гігієнічні умови. Виконання деяких робіт пов’язано з важкими умовами. У таких випадках надаються додаткові перерви в роботі. Це відноситься до людей, які працюють на відкритому повітрі в холодну пору року. Їм дано додатковий час для зігрівання протягом робочого дня. Також існують перерви на виробничу гімнастику, призначені для працівників сидячих професій. Комп’ютерникам теж потрібні і дані оплачувані 10 — 15 — хвилинні перерви.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :