Декоративний мандарин: як доглядати і поливати?

декоративний мандарин: як доглядати і поливати?

Вам знадобиться
 • Кісточка декоративного мандарина
 • Субстрат для цитрусових
 • Ємність для посадки
 • Добриво
Інструкція
 • . 1

  Декоративний мандарин: як доглядати і поливати Улюблений новорічний фрукт цілком реально виростити в домашніх умовах. Розведення карликових сортів мандарина будинку вже перевершило за популярністю лимон. Причому перший вигідно відрізняється від своїх цитрусових родичів скоростиглістю і здатністю витримати короткочасне зниження температури до — 8 градусів. Для вирощування в кімнаті або в зимовому саду цілком придатний декоративний мандарин. Як доглядати за світлолюбна рослина в закритому приміщенні, на скільки рясно поливати, ніж підгодовувати і як забезпечити необхідну вологість навколишнього повітря — знання, необхідні для успішного результату.

 • . 2

  Вічнозелена культура, поміщена в діжку, не перевищить зростання півтора метрів. Одним з солодких і соковитих сортів декоративного мандарина визнаний «Клементін» — гібрид з апельсином — корольком. Хто хоч раз бачив, як цвіте мандарин цього виду, не забуде пахучого приємного аромату білих квіток, зібраних в кисть з 4 — 5 бутонів. Вимоги до оптимальній температурі ( 16 — 18 градусів) — обов’язкова умова для цвітіння і плодоношення. Більш висока температура теж не бажана, тому що це сприяє обпадання кольору.

 • . 3

  Чи не буде більш правильного вибору місця розташування, як посадити мандарин біля вікна, що виходить на південну сторону. Однак влітку, в саму спеку, слід притіняти рослину щоб уникнути листяних опіків. А восени і взимку навіть саме сонячне вікно не дасть необхідного освітлення. Доведеться вдатися до додаткової підсвічуванню. Мандарин дуже чуйний на обприскування листя, а то й «купання під душем». Це зволожує повітря і активізує зростання цитруса.

 • . 4

  Цікаво спостерігати, як ростуть мандарини, вирощені власними зусиллями з кісточки. Можна вдатися і до іншого способу розмноження: повітряна отводка або щеплення. Черешком краще і не пробувати — або пропаде, або буде пускати корінці цілий рік. Слід звертати увагу на проміжки часу, коли мандарин «впадає» в стадію спокою і перестає рости. Тоді потрібно зниження температури до 10 — 14 градусів. Якщо цього не зробити, порушиться розвиток рослини, і воно може просто не порадувати плодоносінням на наступний рік.

 • . 5

  До того, як пересадити мандарин, потрібно забезпечити дно горщика якісним дренажем, який буде вбирати в себе надлишок вологи. В іншому випадку рослина може загинути. Вимоги до грунту у всіх цитрусових досить високі. Сприятлива суміш являє собою дерновую і лиственную землю в поєднанні з перегноєм, торфом і піском. Якщо немає впевненості в достатніх знаннях про грунті, можна використовувати спеціальний субстрат, відповідний для всіх цитрусових. Помірний полив, не чекаючи пересихання грунту, і своєчасна підгодівля у вегетаційний період забезпечать регулярне плодоношення.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :