Дізнаємося, як цвіте осика

дізнаємося, як цвіте осика

Вам знадобиться
 • Осика
 • Весна
 • Листя
 • Кора
Інструкція
 • . 1

  Осики одні з найзнаменитіших дерев Білорусі. У Білорусі в багатьох лісах повно осики. Найцікавіше, що можна знати про неї, це як цвіте це дерево. Звичайно, не мало важливо знати, як збирати кору осики. Що б дізнатися осику в лісі, потрібно знати: як виглядає лист осики і як виглядає осика навесні? Є люди, які лікуються осиковою корою. Що б цим займатися, потрібно знати, як заварювати кору осики.

 • . 2

  Як цвіте осика? Осика, як і будь-яке інше дерево або рослина, цвіте навесні. Багато людей плутають її з тополею, хоч вона цвіте раніше його. Осика починає цвісти до того, як розпускається листя, а тополя вже ближче до літа. Пора цвітіння осики — квітень і травень, до розпускання листя. У цей період у дерева виростають довгі сережки. Перші листя осики з’являються через 20 днів після початку дозрівання і цвітіння дерева.

 • . 3

  Як правильно збирати кору осики? Як відомо ще з давнини осика — дерево, що володіє цілющими властивостями, а точніше її кора. У стародавні часи осику називали деревом життя. У корі дерева перебувати ацетилсаліцилова кислота — знеболюючу, протизапальну і жарознижуючий засіб. Так само в дереві міститься глікозид, який надає противопаразитарное дію.

 • . 4

  Багато людей, коли шукають осику в лісі, задаються питанням, як виглядає лист осики? Зазвичай дерево досягає до 30 метрів у висоту. Дерево високо очищено від сучків, крона середніх розмірів, округла. Листя має округлу форму, по краю виїмчасто-тупуваті зуби, зверху зелені, знизу блідо-сірі на довгих, гнучких черешках. Особливо красиві листя осики восени, коли вони можуть бути або лілові, або вогняні за кольором.

 • . 5

  Люди, які цінують красу природи, знають, як виглядає осика навесні. У цю пору дерево особливо прекрасна. Дерево починає цвісти і на ньому починають з’являтися сережки. Про осику під час весни люди здавна складали приказки, а не які з них вважаються навіть прикметами. Наприклад, якщо навесні осика пухнаста, то і гречка народиться. Якщо осика в сережках — урожай на овес і так далі.

 • . 6

  Люди, що займаються народною медициною, знають, як заварювати кору осики. Кору осики готують навесні під час виділення соку у дерев. Для цього беруть тонкі молоді сучки. Кору підсушують на сонці і сушать кілька тижнів в тіні при нормальній погоді. Підготовлену кору можна використовувати для створення різних настоїв. Наприклад, для лікування цукрового діабету потрібно залити одну столову ложку кори з 400 мл води, поставити на півгодини на водяну баню і потім процідити.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :