Добова норма споживання вуглеводів

добова норма споживання вуглеводів

Вам знадобиться
 • Білкові продукти
 • Бажання схуднути
 • Сила волі
Інструкція
 • . 1

  Людина живе, рухається, і в його організмі постійно відбуваються різні процеси, які вимагають значних енергетичних витрат, як і фізична активність. А звідки організму брати енергію? Дають її вуглеводи. Але яка їх добова доза? Чи потрібно їх обмежувати? Що таке вуглеводи? Вуглеводи — це основні і найважливіші постачальники енергії в організм людини. Так, при згорянні 1 вуглеводу виділяється близько 4 калорій.

 • . 2

  Якими бувають вуглеводи? Вони можуть бути простими, складними і так званими баластними. Прості засвоюються організмом дуже швидко — до них відносяться, наприклад, фруктоза і глюкоза. Складні вуглеводи (глікоген і крохмаль) засвоюються повільно. А баластні вуглеводи (клітковина) практично не засвоюються, але допомагають травленню.

 • . 3

  Чи існують обмеження? Добове споживання білків, жирів, вуглеводів має бути обмеженим. Їх надлишок може привести до деяких проблем, які будуть заважати організму правильно працювати і навіть з часом порушити деякі функції людини. Але і дефіцит, також не корисний. Наприклад, якщо в організмі не вистачає вуглеводів, то це може призвести до того, що рівень глюкози в крові знизиться, а це також загрожує багатьма наслідками — сонливістю, слабкістю, головним болем, нудотою.

 • . 4

  Крім того, при дефіциті вуглеводів у печінці будуть відкладатися жири, а білки і жири будуть активно розпадатися. Але якщо добове споживання вуглеводів перевищує допустимі норми, то це також впливає на організм далеко не найкращим чином. Так, при надлишку вуглеводів може виникнути зайва вага — аж до ожиріння; також загрожують серцево-судинні захворювання, карієс, тромбоз, атеросклероз і цукровий діабет.

 • . 5

  Як і у всьому, в споживанні вуглеводів потрібно знати міру. Вона залежить від рівня фізичної активності. Для дітей є певні значення. Так яка ж добова норма споживання вуглеводів? Для дорослих це приблизно від 260 до 680 грам (а це становить 50 — 60% від добової потреби в енергії). Дітям до року необхідно отримувати 13 грам на кілограм ваги, а від року — 170 — 420 грам за добу. Така норма споживання вуглеводів людиною. І її потрібно дотримуватися — щоб уникнути багатьох проблем.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :