Догляд за чорноплідної горобиною: як обрізати горобину?

догляд за чорноплідної горобиною: як обрізати горобину?

Вам знадобиться
 • Горобина
 • Отводки
 • Обрізка
Інструкція
 • . 1

  Черноплодная горобина — це чагарник. У Росії зустрічається досить багато видів горобини. Росте вона не тільки на городах або присадибних ділянках, але і в лісах, парках. Зазвичай дикі види використовують для озеленення скверів і алей. Горобина дуже корисна, оскільки в плодах містяться пектинові речовини і вітаміни С, РР. З чорноплідної горобини роблять джеми, мармелад, пастилу. У багатьох уже посаджено це рослина, тому виникає питання: — «Як обрізати горобину?» Це необхідно робити, щоб створити зручну крону дерева. Інакше рослина може витягнутися вгору і тоді буде незручно збирати плоди. Спочатку видаляють лідируючу гілку, яка спрямована вгору. Потім приступають до укорочення гілок, які розташовуються вертикально. Обрізати горобину найкраще навесні, перед тим як почнуть набухати бруньки. Подальша робота по обрізанню горобини продовжується до тих пір, поки не доб’ємося зростання гілок убік.

 • . 2

  Якщо ж горобина не посаджу на присадибній ділянці, то слід питання: — «Як правильно посадити горобину?» Найкраще садити в жовтні, але також можна посадити і ранньою весною. Потрібно викопати яму глибиною близько 50 см. Після цього викопану землю перемішують з добривом. Добриво складається з перегною, деревної золи, сірчанокислого калію. Горобину садять в яму і засипають всієї цієї сумішшю. Потім поливають водою і ще зверху можна полити мінеральними добривами. Часто задається питання початківців садівників: — «Як розмножується горобина?» Горобину можна розсадити насінням або відводками. Розмножувати відводками — це беруться нижні гілки горобини, нахиляються і присипаються землею. Як тільки гілки пустять коріння і зміцняться в землі, їх відрубують від материнського стовбура і залишають до подальшого закріплення. Є метод розмноження за допомогою насіння. У городі робляться борозенки глибиною 2 см. По всій борозні розподіляють насіння і засипають добривом. Роблять це звичайно у вересні. Після цього необхідно періодично рихлити землю і по можливості поливати й удобрювати.

 • . 3

  Як тільки чорноплідна горобина посадили, за нею необхідний догляд. Як доглядати за горобиною? Щоб було більше врожаю і горобина завжди красиво виглядала на присадибній ділянці, треба стежити за рослиною. Дуже красиво дивитися на спускаються грона горобини. Дуже багато прислів’їв і загадок пов’язано з горобиною. І стає цікаво, як називають горобину? Сама назва горобини пішло від кельтського слова, воно означало «терпкий». Є ще варіант перекладу — це поглинати або поїдати, так як горобину можна приготувати досить смачно. Вона має дуже твердий стовбур, її використовували для будівництва карет і млинів. З звичайної горобини було створено багато інших сортів дерев. Горобина використовується не тільки для вживання в домашніх умовах, але і в медичних цілях. З неї роблять прекрасний сік, який найбільш необхідний у зимовий період. Яка багата наша країна, скільки корисних рослин виростає. Потрібно цінувати те, що нас оточує хоча б заради наших дітей.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :