Допомога у виборі професії: поради експерта

допомога у виборі професії: поради експерта

Вам знадобиться
 • Допомога психолога
 • Терпіння
 • Уміння слухати і чути
Інструкція
 • . 1

  Відомий психолог Андрій Курпатов неодноразово виступав на телебаченні з циклом передач, присвячених дитячої та підліткової психології. Окрему увагу він приділяє періоду дорослішання підлітків, який особливо яскраво проявляється в старших класах школи. Саме в цей час у дітей виникає необхідність професійно орієнтувати своє майбутнє. І якщо одним юнакам і дівчатам таке завдання не здається складною, для інших — вона нерозв’язна. Як допомогти своїй дитині вибрати потрібний напрямок?

 • . 2

  На думку доктора Курпатова, вибір професії не повинен відбуватися в добровільно-примусовому порядку. Батькам приділяється роль консультантів, але не більше. Важливо дотримуватися інтересам дитини, її баченню свого майбутнього. Щоб зрозуміти, чим хоче займатися підліток, досить задати йому пряме запитання — «Чим би ти хотів займатися після школи?» Або «Яка професія тобі цікава?». За словами психолога, неприпустимі витіюваті питання, довгі вступу. У цьому віці, як ні в якому іншому, молоді люди бажають бачити поруч із собою батьків-друзів, а не батьків-наставники. А тому, на прості і зрозумілі їм питання вони скоріше дадуть вичерпну відповідь.

 • . 3

  Часто допомога у виборі професії молодим людям не потрібна. Багато хто з них давно вирішили, ким хотіли б стати в майбутньому. Однак це рішення не завжди подобається батькам. У сім’ях, де з покоління в покоління трудилися вчителі, лікарі, навряд чи зрадіють рішенням дитини піти вчитися, наприклад, в циркове училище. Андрій Курпатов в цьому випадку радить не наполягати на своїй точці зору, а «відпустити» дитини. Часті випадки, коли після року навчання в «невідповідному» навчальному закладі, молода людина відмовляється від ідеї освоювати ту чи іншу професію. Таких дослідів може бути кілька. Доктор Курпатов впевнений, що на такі «досліди» не варто шкодувати часу, адже на кону стоїть майбутнє дитини.

 • . 4

  Психолог упевнений, що тільки вільні і довірчі відносини в родині допоможуть правильно зорієнтувати дитину у виборі професії — без душевних травм, сварок, образ, нерозуміння. Батьки, гармонійно що стали для своїх дітей авторитетом, без праці визначать для нього потрібні пріоритети. А він, у свою чергу, прийме їх і підтримає!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :