Емоційне перевтома: що це таке?

емоційне перевтома: що це таке?

Вам знадобиться
 • Дотримання режиму праці і відпочинку
 • Спортивні заняття
 • Відпустка
Інструкція
 • . 1

  Постійні стреси, напружена обстановка в сім’ї і на робочому місці, відсутність повноцінного відпочинку і надлишок спілкування призводять до емоційної втоми. Людина в такому стані відчуває апатію і роздратованість, у нього відсутнє бажання спілкуватися з людьми і з’являється відчуття дискомфорту. Виявляються і фізичні симптоми втоми: безсоння, головний біль, загострення хронічних хвороб.

 • . 2

  Емоційне перевтома — це професійна проблема людей, які працюють за фахом, пов’язаної з постійним спілкуванням. Це лікарі, медсестри, викладачі, вихователі, журналісти, менеджери і багато інших. До емоційного перевтоми схильні люди, чия робота пов’язана з постійними переживаннями і трагедіями оточуючих. Відчути симптоми психічної втоми може людина, змушений весь час контактувати з великою кількістю людей.

 • . 3

  Людина повинна знати, як уникнути перевтоми. Необхідно дотримуватися режиму праці та відпочинку, обов’язково висипатися і при перших ознаках стомлення намагатися відпочити. Рекомендовані фізичні навантаження: відвідування спортивного залу, басейну або хоча б звичайна ранкова гімнастика. Спортивні заняття зміцнюють нервову систему і дають вихід накопичилася емоціям. Людині необхідно правильно харчуватися і обмежити прийом спиртного і кофеїну.

 • . 4

  Щоб запобігти емоційний і психічний перевтома, людина повинна реально оцінювати свої сили і не брати на себе нездійсненних зобов’язань. Необхідно навчитися планувати свій час і сортувати справи за ступенем важливості, відсуваючи менш значущі на другий план, а не намагатися виконати всі одночасно. Справитися з настанням емоційного перевтоми допоможе зміна обстановки та оточення, поїздка у відпустку.

 • . 5

  Емоційною втоми схильні навіть діти. Симптоми перевтоми у дитини такі ж, як і у дорослого. Непосильні психічні та емоційні навантаження в дитячому віці можуть привести до таких наслідків, як неврози, психози, нервові зриви. Батькам не варто перевантажувати дитину навчанням і великою кількістю позашкільних занять, діти повинні встигати грати і гуляти.

 • . 6

  Регулярне перевтома на роботі, напружена обстановка в сім’ї, вимушене спілкування з великою кількістю людей і відсутність повноцінного сну викликають сильну емоційну втому. Дотримання режиму праці та відпочинку, регулярні фізичні вправи і відсутність психотравмуючих ситуацій допоможуть попередити і подолати цей стан. На симптоми перевтоми обов’язково слід звертати увагу, щоб встигнути вжити заходів, поки важкий емоційний стан не позначилося на фізичному здоров’ї.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :