Есе як літературний жанр

есе як літературний жанр

Вам знадобиться
 • Бажання розібратися в жанрі есе
 • Літературний приклад
 • Знання
Інструкція
 • . 1

  Французький термін essai увійшов у літературу в далекому 1580 році, і з тих пір користується популярністю, як улюблений жанр журналістики і не тільки. Есе — літературна форма, що являє невеликий за обсягом текст, створений в прозовій формі, який виражає суб’єктивну позицію автора.

 • . 2

  Так, есе носить, швидше, інформативний характер, але ні в якому разі не є переказом, а своєї мети досягає за допомогою прямого авторського висловлювання. Саме тому відсутня необхідність у ветувати сюжеті, створенні вигаданих персонажів, але, тим не менш, межа між розповіддю і есе умовна. Так, оповідання подібно есе можуть містити роз’яснення автора і передісторію, тоді як в есе присутні яскраво виражені елементи розповіді.

 • . 3

  Однак есе, як літературний жанр, має свої характерні особливості, що дозволяють класифікувати прочитані твори. Насамперед, воно викладається досить коротко, а прийнятний обсяг часто займає максимум до двадцяти сторінок. При читанні есе можна спостерігати, як протягом всієї розповіді автор зберігає єдину точку зору, яку і намагається донести до читачів.

 • . 4

  Стилю есе властиві такі якості, як образність, душевна розмовна інтонація, рухливість асоціацій, парадоксальність і афористичність. Багато літераторів розглядають есе, як четвертий літературний рід, який повинен стояти поряд з драмою, епосом і лірикою, але поки це лише побажання.

 • . 5

  Жанр есе також має свою класифікацію і передбачає рефлексивні, розповідні, критичні, описові, аналітичні та інші есе, хоча такі розмежування є, швидше, умовними, адже одне есе може поєднувати в собі кілька проведених характеристик .

 • . 6

  Основне завдання есе — викласти свою точку зору, при цьому донести її до розуміння читача, зацікавити його, змусити замислитися над вивченим і, звичайно ж, зробити свої висновки з порушених питань. Есе досить часто бере участь у житті сучасної людини, але при цьому його слід розрізняти з автобіографією і резюме.

 • . 7

  Так, для есе характерний живий стиль викладу; визначення життєвих пріоритетів, цінностей, цілей і прагнень; більш тісне знайомство з автором і розуміння його позиції в житті. Есе є улюбленим жанром школярів, оскільки передбачає повне вільнодумство, вибір своєї теми і прийнятного стилю, а також передає особистість автора, його життєві позиції і ставлення до світу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :