Годжі: саджанці та техніка вирощування

годжі: саджанці та техніка вирощування

Вам знадобиться
 • Лопата
 • Перегній — 10 кг
 • 150 — 200 грам суперфосфату
 • 1 літр деревної золи
 • Саджанець годжі
 • Шпалера висотою 2 — 2, 5 метра, або металева труба 3 метра
Інструкція
 • . 1

  Ягода годжі знаходиться на піку популярності. Таку популярність їй принесли її унікальні властивості. У її складі був виявлений унікальний комплекс амінокислот, вітамінів, мінералів, полісахаридів. Недарма її широко застосовують у медицині Тибету, звідки вона і отримала свою другу назву — Тибетський барбарис. У Росії ця рослина ще відомо, як Дереза звичайна. Якщо кілька років тому вона була дивовижної, то зараз запросто можна купити ягоду годжі. Саджанці цього куща продаються на сільськогосподарських ринках і кожен може легко виростити її на дачі. Для початку слід вибрати місце посадки. Кущ годжі найкраще росте на кам’янистих грунтах, але нормально себе почуває і на інших. Головне, щоб грунт не була перезволожений. Годжі відмінно переносить посуху, але не терпить зайвої вологи.

 • . 2

  Кількість необхідних елементів дано з розрахунку посадки одного куща годжі. Тому, якщо буде висаджуватися інша кількість рослин, кількість пропорційно збільшується. Необхідно в обраному місці викопати яму розміром 50 * 50 * 50 сантиметрів. Землю не слід розкидати, а акуратно скласти поруч, вона знадобиться для підготовки потрібної почвосмеси. Якщо буде висаджуватися кілька кущів, то відстань між ямами повинно бути 1, 5 — 2 метра, якщо буде кілька рядів, то відстань між рядами 2 — 3 метра.

 • . 3

  На дно викопаної ями висипається перегній і деревна зола. Дуже рекомендується внести ще в землю великий річковий пісок, але якщо його немає, то нічого страшного, можна обійтися і без нього. Суперфосфат краще відразу перемішати з землею і піском за допомогою лопати. Далі — в яму встромляється шпалера. Вона потрібно для того, щоб підв’язувати кущ, так як в перший час тонкі його гілочок не будуть триматися, а будуть падати на землю під власною вагою. Потім слід вручну насипати грунтосуміш в яму, попутно перемішуючи її з перегноєм і золою. Саджанець поміщається в яму і присипається землею так, щоб коренева шийка його була злегка заглублена. Після посадки слід відразу полити саджанці, виливши відро води (краще теплою). Після поливу треба промульчіровать пристовбурні кола перегноєм, торфом або просто опалим листям.

 • . 4

  Кущ годжі досить швидко зростає, тому в міру зростання його слід підв’язувати до шпалери, формуючи скелетні гілки. Їх має бути від 3 до 5 на один кущ. Методика вибору скелетних гілок дуже проста — вибираються найсильніші і довгі, інші безжально обрізаються. На скелетних гілках необхідно сформувати, так звані, «плодові плечі» — гілки довжиною від 20 до 50 сантиметрів, а вже на них формуються гілки, на яких і зростатимуть плоди, які називаються плодові гілки. У міжсезоння слід сильно обрізати, не шкодуючи, плодові гілки, залишаючи всього 2 — 4 нирки. Надалі саме з них буде сильний приріст молодих пагонів, які і дадуть бажаний врожай ягід годжі.

 • . 5

  У випадку, якщо кущ буде висаджуватися один, можна відмовитися від використання шпалери, а виростити невелике деревце. Для цього в момент посадки поруч з саджанцем необхідно вбити в землю металеву трубу. Формується один пагін, який протягом росту прив’язується до труби. Розгалуження (штамб) слід запланувати на висоті від 1 до 1, 5 метрів від землі, а далі вже залишати потрібну кількість скелетних гілок, на яких сформуються плодові плечі і плодові гілки. У підсумку, через кілька сезонів можна отримати гарне дерево з висячими гілками і крім врожаю смачних ягід можна отримувати естетичну насолоду від споглядання дерева. Але для цього спочатку потрібно саджанці годжі купити.

 • . 6

  При необхідності, можна легко розмножувати це чудове рослина, самостійно вирощуючи саджанці годжі. Ягода в раціоні тоді з’явиться у рідні і друзів початківця селекціонера. Робиться це дуже просто. У період бурхливого зростання (середина червня) береться найдовший втечу, який слід зігнути до землі. Виривається невелика ямка куди поміщається стовбур вигнутого втечі. Ямка щільно присипається землею, щоб втечу з неї не «вискочив». При поливі слід окремо приділити увагу місцю вкорінення. Вже восени, в період плодоношення годжі, втечу досить вкорениться для того, щоб його відділити від батьківського куща і висадити окремо.

 • . 7

  Догляд за годжі точно такий же, як і для будь-якого куща на городі. Рясно поливати його не слід. Всупереч популярній думці, що його не вражають шкідники, вони, при нагоді, готові приділити годжі «порцію уваги». Буває, що поселяється попелиця; колорадський жук «не гребує» квіточками, а гусениці можуть за лічені години з’їсти велику частину молодих пагонів. Найкраще обробляти кущ полиновим настоєм. У міжсезоння обов’язкове підрізка, не треба йому давати сильно розростатися, тим більше, що це може спровокувати появу борошнистої роси і фітофтори. Збір врожаю годжі краще робити шляхом потряхивания гілок над піддоном, так як при дотику до стиглої ягоді пальцями, шкіра чорніє, внаслідок окислювальної реакції. Після збору ягоди необхідно висушити в тінистому місці.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :