Гроші в Білорусі: як виглядає білоруський рубль?

гроші в білорусі: як виглядає білоруський рубль?

Вам знадобиться
 • Російські рублі
 • Долари
 • Паспорт
 • Банківська картка міжнародної платіжної системи
Інструкція
 • . 1

  На білоруських сайтах користувачі все більше обговорюють збільшується на російські свята кількість росіян з сусідніх з Білоруссю районів. Дізнатися їх в магазинах нескладно — ці покупці довше звичайного вибирають купюру з гаманця і дивуються дешевизні місцевої ковбаси. Так, як виглядає білоруський рубль і як швидко перевести місцеві ціни в російські рублі, щоб зрозуміти, що коштує дорого, а що дешевше, ніж у Москві? «Зайчики», «зубри» і «лосі» давно канули в Лету — після останньої деномінації в січні 2000 року в обіг введено нові купюри, якими громадяни Білорусії розплачуються донині. Курс білоруського рубля до російського сьогодні становить 274 до одного. Така велика різниця змушує непідготовленого росіянина розбиратися з цілими мільйонами — тобто те, що в Росії коштує 3500 рублів, в Мінську коштуватиме мільйон білоруських рублів. При перерахунку цін доведеться ділити все приблизно на 300, що трохи незручніше того, як перевести тенге в рублі або гривні, де ділити і множити треба на менші цифри.

 • . 2

  Курс в обмінниках Білорусі відрізняється від офіційного незначно, до 2%, що регулюється місцевим законодавством. При обміні валюти в білоруські рублі варто бути готовим замість однієї купюри отримати цілу пачку грошей. Перед тим як поміняти долари на рублі, не треба робити нічого особливого — в обмінниках різних банків курси майже однакові, обмеження на курс при обміні менших сум, як в московських обмінниках, немає. А от щоб обміняти білоруські рублі назад на валюту, потрібно пред’явити паспорт, причому незалежно від суми. Поміняти непопулярні валюти можна у відділеннях Національного банку, головне відділення якого знаходиться в самому центрі Мінська, на перетині вул. Леніна і проспекту Незалежності. Т. е. питання, як юані перевести в рублі, наприклад, у туристів виникнути не повинно. Найдрібніша за номіналом купюра в Білорусії — 50 рублів, до березня 2013 г ще ходили в обігу купюри в 20 і 10 рублів. 10 рублів тоді були і найдрібнішої за розміром купюрою, рази в 2, 5 менше звичайної купюри. Найбільший номінал купюри — це 200000 білоруських рублів, яскраво-зеленого кольору з голографічного смугою по краю. Білоруські рублі за розміром трохи більше російських.

 • . 3

  Питання, як перевести рублі в копійки, перед білорусами теж давно не варто — купюра в 50 копійок з зображенням білки виведена з обігу 1 січня 2001 м. Самі білоруси не люблять зберігати свої заробітки в білоруських рублях, а після кожної зарплати купують долари — іноді в дні видачі зарплати можна спостерігати черги біля обмінників . Після двох останніх девальвацій, одна з яких чекала святкуючих людей 2 січня 2006 року, а друга трапилася наприкінці жовтня 2011 г, люди більше довіряють іноземній, ніж місцевій валюті. Та й всі ціни громадяни Білорусії називають у доларах — що продавці на ринку, що продавці в приватних оголошеннях. Навіть у звичайній розмові, якщо мова буде йти про вартість, білорус перепитає: «А скільки це в доларах?» До речі, тепер на білоруських купюрах зображують види відомих місцевих будівель, наприклад, літній амфітеатр у Вітебську зображений на купюрі 10000, а Мирський замок — на купюрі 50000.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :