Історія георгіївської стрічки

історія георгіївської стрічки

Вам знадобиться
 • Георгіївська стрічка
 • Акція Перемоги
 • Орден Слави
Інструкція
 • . 1

  Георгіївська стрічка — це двоцвітна стрічка, що складається з помаранчевого і чорного кольорів. Символізує вона дим і полум’я — військові дії. Присвоюються ордени та інші нагороди з використанням Георгіївської стрічки, або як вона називалася в радянський період гвардійської стрічки, військовослужбовцям, героїчно проявили себе на полі бою.

 • . 2

  Тому іноді і виникає питання про правомірність носіння цієї деталі ордена звичайними громадянами. На даний момент кожен вирішує для себе самостійно або носити таку стрічку в День Перемоги як знак поваги і пам’яті дня великої перемоги, або не використати частину військового ордена без реального на те права.

 • . 3

  Георгіївська стрічка, яка зараз використовується в акціях Дня Перемоги, зовні більше всього схожа на стрічку, яка використовувалася як деталь ордена чи іншої нагороди під час Радянського періоду і називалася «Гвардійської стрічкою». Ця стрічка також була знаком особливої відзнаки, і нагороджувалися нею герої, що проявили мужність і доблесть під час Великої Вітчизняної Війни.

 • . 4

  Тому, вирішивши для себе підкреслити пам’ять про Перемогу 1945 року носінням цієї стрічки, важливо ставитися до цього символу з належною повагою, і акуратно її прикріплювати на лацкан, комір або рукав вище ліктя. Не варто прив’язувати стрічку простим вузлом, підв’язувати нею волосся, кріпити до деталей одягу або аксесуарів, які перебувають нижче пояса — це неповага.

 • . 5

  Історія Георгіївської стрічки почалася в 1769 році. Вона була деталлю ордена Святого Георгія. Цей орден присуджувався за конкретні героїчні дії тільки чинним військовослужбовцям. Спочатку — це символ військової слави і доблесті. Потім в 1806 році були введені Георгіївські прапори. Орден Георгія був так само почесна, як і золоте зброю, заслужити його коштувало великої героїзму і відваги.

 • . 6

  У радянський час, включаючи період Великої Вітчизняної війни, було особливе гвардійське звання, символом цього звання була та ж Георгіївська стрічка, перейменована в гвардійську. Прикрашений цією стрічкою і один з найпочесніших «солдатських» орденів — орден Слави.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :