Коли і як цвіте горобина?

коли і як цвіте горобина ?

Вам знадобиться
 • Горобина
 • Земля
 • Кілочок
Інструкція
 • . 1

  Горобина популярна у садівників, так як є полівітамінним засобом для лікування багатьох захворювань. Вона також використовується як декоративне дерево для озеленення вулиць і парків, так як в осінньо-зимовий період виглядає ефектно. Існує близько ста видів горобини. Сприятливою для неї погодою є клімат Північної півкулі (Європа, Азія, Північна Америка). При висаджуванні потрібно пам’ятати, коли і як цвіте горобина.

 • . 2

  Як правило, горобина після посадки швидко набирає зростання і починає цвісти наприкінці травня — початку червня. Квіти горобини бувають білі, іноді рожеві чи кольору слонової кістки. Вони зібрані у великі щитковидні суцвіття у вигляді гнізд і мають неприємний запах. Часом рослина цвіте вдруге, наприклад, горобина бузінолістная. Щоб горобина радувала багатим кольором не один рік, потрібно дотримуватися правил догляду і знати, як виростити горобину в домашніх умовах. Щоб успішно впоратися із завданням, потрібно регулярно поливати дерево або кущ, обрізати сухі та хворі листя, гілки, кореневу поросль і вкорочувати кореневі паростки, а також пагони нижче щеплення, і не забувати рихлити грунт.

 • . 3

  Декоративну обрізку проводять на початку весни, а мінеральні добрива оновлюють тільки на третій рік після посадки. Прикорм закладають глибоко, потім грунт перекопують і рясно поливають. Іноді любителі рослин приносять саджанці горобини прямо з лісу, тому, непогано б розповісти, як пересадити горобину. Горобина з лісу навряд чи дасть плоди, але може бути використана як декоративна. У неї глибока коренева система, тому викопувати горобину слід акуратно. Ями роблять 60 — 80 см в глибину і в ширину. Вносять добрива (старий перегній і склянка золи) і поливають. Іноді ставлять для горобини осиковий кіл. Рослина засипають землею до самої кореневої шийки. Якщо воно прижилося, то навесні можна прищепити на стовбур кілька живців. Після щеплення не можна забувати обрізати кореневу поросль.

 • . 4

  Це загальні принципи того, як можна посадити горобину. Розмножують її насінням або вегетативно, восени або ранньою весною. Насіння висівають відразу після збору ягід і присипають шаром грунту. Підросли живці садять групами на кордоні саду, на відстані 1 — 2 м від низькорослих рослин і 3 — 4 м від високорослих. Після посадки пагони поливають. Для горобини підійде будь садовий грунт: легкі субстрати, зволожені, багаті природними речовинами, підкислені або лужні. Горобину не можна виростити в болотистій місцевості. Вона любить сонце і мириться з тінню, дуже морозостійка. Рослина не переносить сильну посуху, засолених або сільнощелочних грунтів, але зате рідко хворіє.

 • . 5

  Як виглядатиме горобина, коли підросте? Зазвичай це дерево або кущ до 10 м у висоту і до 6 метрів завширшки. Листя складаються з 10 — 20 листочків тьмяно-зеленого кольору, ажурних, з зубчиками по краях і білоповстисті знизу. Кора на стовбурі гладка. Плоди нагадують маленькі яблучка чи груші, зібрані в гніздо, за кольором можуть бути червоними, чорними, білими або коричневими, як правило, вони великі і солодкі, але іноді мають запах гіркого мигдалю, залежно від сорту.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :