Кругообіг вуглеводу

кругообіг вуглеводу

Вам знадобиться
 • Інтерес
 • Інформація
Інструкція
 • . 1

  Науково доведено, що вуглеводи — одні з найважливіших органічних сполук в роботі людського організму. Вони відіграють значну роль в обміні речовин. Класифікація і функції вуглеводів Класифікація і функції вуглеводів досить різноманітні. Ці сполуки можна поділити на три класи: моносахариди, олігосахариди, полісахариди. Моносахариди — це безбарвні речовини, солодкі на смак. Найбільше значення для організму мають дезоксирибоза, фруктоза, глюкоза, рибоза, галактоза. Олигосахариди утворені з двох моносахаридів. Вони розчинні у воді і солодкі на смак.

 • . 2

  Полісахариди — це крохмаль, глікоген, хітин. Основною функцією вуглеводів вважається енергетична. Виділяється енергія за рахунок розщеплення вуглеводів забезпечує життєдіяльність всього організму. Також вуглеводи виконують запасаючу і захисну функції. Інсулін — гормон підшлункової залози. Він відіграє основну роль у процесі, який називається круговорот вуглеводу. Крім того, інсулін — це білок, що синтезується в скупченнях ендокринних клітин підшлункової залози і стимулює переробку глюкози клітинами. Глюкоза, яка не переробляється, відкладається в печінці у вигляді полісахаридів, які потім знову перетворюються на глюкозу.

 • . 3

  Завдяки підшлунковій залозі виробляється більше інсуліну. Крім глюкози в кров надходить фруктоза, яка потім перетворюється на глюкозу. Кінцеві продукти розпаду вуглеводів Розпад вуглеводів починається з глюкози і глікогену. Освіта кінцевих продуктів розпаду можна розглянути як єдиний процес, що підрозділяється на дві стадії: анаеробна і аеробна. Молочна кислота, яка з’являється при гликолизе, наприкінці перетворюється на пировиноградную, оскільки організм переходить до аеробного стану.

 • . 4

  Окислення піровиноградної клітини — складний процес, за участю ферментів і коферментів. Кінцеві продукти розпаду вуглеводів — вуглекислий газ і вода. Добова потреба організму становить не менше 500 грам. При недостатній кількості вироблюваного інсуліну розвивається важке захворювання, таке як цукровий діабет. Під час протікання цієї хвороби необхідно дотримуватися спеціальної дієти. Перемогти така недуга вкрай складно, але запобігти його розвитку можна — виключивши зі свого раціону ненатуральні продукти, склавши для себе правильний, оптимальний режим дня, не навантажуючи організм фізично, можна на крок віддалити виникнення цього важкого захворювання.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :