Маркетинг як дисципліна: предмет, цілі, завдання

маркетинг як дисципліна: предмет , цілі, завдання

Вам знадобиться
 • Ринок
 • Товар
 • Попит
 • Пропозиція
Інструкція
 • . 1

  Слово «маркетинг» в дослівному перекладі з англійської мови означає «ринок», іншими словами це вид діяльності, що сприяє задоволенню потреб і потреб за допомогою обміну. Маркетинг передбачає собою, по-перше, вивчення ринку для того, щоб надалі мати можливість задовольняти запити покупців. По друге, маркетинг — це ще й активний вплив як на сам ринок, так і на попит, існуючий на ньому.

 • . 2

  Маркетинг, як дисципліна, є основоположною для професійних учасників ринку (ними є керівники підприємств, менеджери, фахівці з реклами та збуту товарів, продавці). Будь-який професійний учасник ринку повинен вміти правильно оцінювати попит, переваги покупців, мати здатність переконання споживачів у необхідності і цінності конкретного товару або послуги, вміти підлаштовуватися під попит.

 • . 3

  Маркетинг, як технологія, — це сукупність різних способів, стадій і дій які необхідні для прийняття і виконання маркетингових рішень. Основні стадії процесу маркетингу — це дослідження конкретного ринку, визначення мети, планування діяльності, аналіз і контроль, регулювання маркетингової діяльності, оцінка можливих перспектив.

 • . 4

  Для підвищення результативності маркетингової діяльності використовують різні інструменти. Реклама, як інструмент маркетингу, — це один з найефективніших способів донесення до споживачів інформації про певних товарах, що тільки сприяє просуванню їх на ринок. Реклама дозволяє представити даний товар у вигідному світлі, показати його унікальні якості, зробити його більш затребуваним, викликати інтерес споживача.

 • . 5

  Маркетинг в наші дні підвищує культуру підприємницької діяльності, допомагає визначити зв’язок між потенціалом підприємства і цілями, а потім між цілями підприємства і запитами споживачів. Маркетинг, як вид діяльності, забезпечує отримання надійної, достовірної та своєчасної інформації про структуру та зміни певного попиту. Отже, маркетинг допомагає фахівцям стимулювати збут товарів, вивчати попит, прогнозувати його, найбільш ефективно планувати і контролювати життєдіяльність підприємства на ринку.

 • . 6

  Ринок, як основа маркетингу, може розглядатися, як механізм взаємодії попиту з пропозицією, або як сукупність реальних і потенційних споживачів товару. Таким чином, основна мета маркетингу — зробити зайвими зусилля по збуту товарів. Основним завданням маркетингу є розробка маркетингового комплексу індивідуально для кожної ситуації.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :