Маркетинг як функція менеджменту: записки маркетолога

маркетинг як функція менеджменту: записки маркетолога

Вам знадобиться
 • Товари
 • Послуги
 • Інструменти маркетингу
Інструкція
 • . 1

  Поняття менеджменту досить широко. Об’єднуючи різні точки зору можна сказати, що менеджмент — це мистецтво добиватися своєї мети, використовуючи працю і мотиви інших людей. Менеджери — це управлінці, які координують, спрямовують і контролюють дії інших людей з максимальною вигодою для підприємства. Маркетинг як функція менеджменту являє собою цілу систему по вивченню і задоволенню потреб ринку з тим, щоб отримати максимальний прибуток і конкурентні переваги для підприємства.

 • . 2

  Маркетинг як наукова дисципліна базується на принципах повного задоволення потреб покупця і впливу на них, створення нових потреб з тим, щоб розширити виробництво і збут. Маркетингові методи застосовують не тільки в комерційній діяльності, але і використовують для просування некомерційних ідей, поширення інформації.

 • . 3

  У поєднанні з менеджментом, методи маркетингу стають ефективними інструментами з вивчення частки ринку і конкурентоспроможності, з дослідження статистики потенційних покупців, сегментації ринку, позиціонуванню товарів і так далі. Ціна як елемент маркетингу в поєднанні з собівартістю визначають розмір прибутку: невиправдано високі ціни відлякують покупців, занадто низькі — не виправдовують витрати на виробництво і збут.

 • . 4

  У сучасному світі мова йде не тільки матеріальних благах — товарах. Послуга як об’єкт маркетингу являє собою специфічний вид товару, не підкріплений матеріальної (відчутної) основою. На сферу послуг в кожній розвиненій країні припадає від 70% ВВП.

 • . 5

  «Просувати» треба і послуги, і товари. Ефективна реклама як елемент маркетингу — спосіб залучити нових покупців і утримати старих, розповісти про товар і послугу, виділитися серед конкурентів і т. д. У кінцевому підсумку це веде до однієї мети — підвищення лояльності покупців, збільшення їх потоку, зниження собівартості (нема за рахунок якості, а за рахунок модернізації виробництва і технологій) і, як наслідок, збільшення прибутку.

 • . 6

  Маркетинг-менеджмент — це управління комплексом маркетингу для досягнення поставлених цілей на рівні ринку і суспільства з тим, щоб отримувати максимальний прибуток при мінімальних витратах.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :