Маркетинг як функція управління в менеджменті

маркетинг як функція управління в менеджменті

Вам знадобиться
 • Знання основ економіки
 • Знання основ менеждмента
 • Допитливість
Інструкція
 • . 1

  Відповідно до класичної економічної теорій в процес управління входить чотири функції: планування, організація, мотивація, контроль. Одним з видів планування є маркетинг. Розглядаючи маркетинг як функція управління можна зробити висновок, що він є основоположним запорукою успіху комерційної діяльності. Застосування маркетингу у грамотного управлінця починається не на етапі виробництва і реалізації (як вважають багато дилетанти, що він є укрупненим поняттям рекламної та PR діяльності), а ще на стадії створення бізнес-плану, коли розглядаються місце розташування виробництва, ринки, купівельний попит, види вироблених товарів.

 • . 2

  Товар як категорія маркетингу, вивчається в розрізі наявності та обсягу його ринку, присутності на ньому товарів субститутів і компліментів (замінюють і доповнюють, цінової політики конкурентів, особливості їх товарів: переваги, недоліки, постійних споживачів . Результатом дослідження стає висновок про територіальне розташування підприємства, адекватності вибору виробленого товару, визначення цінової політики, потенційних споживачів та їх платоспроможного попиту і т. д..

 • . 3

  Але на етапі предпродакшена необхідність у маркетингу не закінчуватися. маркетинг як процес поточної комерційної діяльності продовжує застосовуватися на всіх етапах життєвого циклу товарів і самого підприємства. На етапі поточного виробництва завданнями маркетингу є максимізація попиту на вироблену продукцію, збільшення доходів і чистого прибутку компанії. Для цього в процесі маркетингової діяльності відбувається визначення найбільш потенційно вигідних цінових і товарних ніш, а також визначаються напрями діяльності з виконання даних завдань.

 • . 4

  Для більш повного розуміння суті маркетингової діяльності, необхідно розглянути як працює маркетинг і за рахунок яких конкретних дій стає можливим досягнення вищевказаних результатів. В арсенал дії маркетолога входять такі інструменти, як дослідження ринку шляхом проведення аналізу різних статистичних даних, оглядів та опитувань, аналіз конкурентів, особливостей їх діяльності, аналіз споживчих шаблонів, проведення рекламних компаній та багато іншого.

 • . 5

  При використанні всіх перерахованих елементів приходить розуміння, що маркетинг як стратегія діяльності підприємства формує його образ. В образ компанії входять, як складові образ товару зрозумілий і впізнаваний споживачем, образ співробітника дотримується фірмового стилю і дотримує корпоративні традиції. Підсумком грамотно побудованої стратегічної маркетингової діяльності є досягнення високих результатів: нова дрібна компанія може зайняти істотну частку ринку, а велика зберегти і утримувати її тривалий час.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :