Маркетинг як концепція ринкового управління

маркетинг як концепція ринкового управління

Вам знадобиться
 • Знання схеми 4 Р
 • 1-е Р: product (продукт)
 • 2-е Р: place (місце)
 • 3-е Р: price (ціна)
 • 4-е Р: promotion (просування)
Інструкція
 • . 1

  Отже, маркетинг — наука про ринок. Але що ж таке ринок? Його можна визначити як місце зустрічі продавців і покупців. Тобто, маркетинг займається тим, що вивчає поведінку учасників ринку, і допомагає виробникам домогтися збільшення продажів і зростання доходів. А що ж з покупцями? Яка їхня роль у сучасному маркетингу? Сьогодні маркетинг, як концепція, надає провідну роль саме покупцеві.

 • . 2

  Отже, роль покупця — найважливіша, першорядна, значна. Сьогодні покупець — король. Адже він голосує гаманцем, і все робиться заради того, щоб отримати цей голос. Якщо раніше Генрі Форд міг собі дозволити сказати наступні: «Покупець може вибрати будь-який колір автомобіля марки Ford, за умови, що цей колір буде чорним», сьогодні таке неможливо. Розвиток ринку, випуск все нових і нових товарів привели до жорстокої конкуренції і розпестили споживача. Так в чому ж полягає основний секрет маркетингу?

 • . 3

  Маркетинг, як філософія, задоволення потреб має серйозний інструмент впливу на покупців. Це так звані 4 P. Це product, place, price, promotion. Тобто продукт, місце, ціна, промоушен. Ця схема була запропонована гуру маркетингу Філіпом Котлером, і до цих пір не втрачає своєї актуальності. Хоча багато сучасні автори приписують в цю схему все нові і нові Р, класика залишається класикою.

 • . 4

  Отже, продукт. Він повинен мати УТП, тобто, унікальна торгова пропозиція. Це те, чим продукт найбільш гостро відрізняється від конкурентів, його унікальні фішки і ноу — хау. Маркетинг, як інструмент, приділяє увагу всім 4 P, проте, особливе ставлення до поняття «місце». Збут і дистриб’юція — наріжні камені цього Р. Якщо товар не завезли в магазин, то тут не допоможуть ні його унікальні якості, ні ціна, ні реклама. До речі, щодо ціни — існує цілий розділ маркетингу — ціноутворення. Адже потрібно утримати ціну нижче, ніж у конкурентів, і в той же час, отримувати прибуток. А це складно.

 • . 5

  Останнє, і саме не однозначне Р — це просування. Сюди відноситься реклама і всі маркетингові заходи. Наприклад, дегустація продукту в супермаркеті. Це саме витратне Р, причому не завжди витрати на просування окупаються. Маркетинг, як система, припускає використання всіх 4 Р, аналіз кожного з них в кожній конкретній ситуації. Щоб працювати з 4 Р ефективно, необхідні знання психології поведінки споживачів. Тому в рамках маркетингу проводяться різні дослідження, фокус — групи, опитування.

 • . 6

  У будь-якому випадку, маркетинг — це справжня серйозна наука, яка вивчалася в Університетах як окрема спеціальність. Професіонали в цій області мають одні з найвищих зарплат. Завдяки їх роботі нас кожен день на полицях магазинів чекають все нові і нові спокуси, протистояти яким просто немає сил.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :