Маркетинг як наукова дисципліна: історія виникнення

маркетинг як наукова дисципліна: історія виникнення

Вам знадобиться
 • Маркетинг
 • Маркетингова стратегія підприємства
 • Маркетингові дослідження
 • Рекламна стратегія підприємства
Інструкція
 • . 1

  У сучасному суспільстві кожен чув про маркетинг, а багато хто має про нього цілком ясне уявлення. Ця дисципліна вивчається у вузах, відділи маркетингу або маркетологи працюють на кожному серйозному підприємстві, маркетинг є важливою управлінською функцією і це — в порядку речей. Однак так було далеко не завжди, маркетинг, як наукова дисципліна, виник тільки в 1950-х роках, а до цього розумівся всього лише як інструмент для підвищення попиту на продукцію. Переосмислення функцій і можливостей маркетингу стало передумовою розробки нової теорії управління підприємством, заснованої на науковому підході, на глибокому аналізі ринку й конкурентного середовища, споживчих бажань і внутрішнього потенціалу компанії.

 • . 2

  Маркетинг з прикладного інструменту перетворився в комплекс з безліччю елементів. Ціна, як елемент маркетингу, стала повністю залежати від виконаних внутрішніх і зовнішніх маркетингових досліджень. Маркетинг включив в себе багатий інструментарій соціологічних досліджень, що дозволив більш чуйно реагувати на запити населення, з’ясовувати, що насправді хвилює споживачів і як краще може бути запропонована їм конкретна послуга, як об’єкт маркетингу. Науковий підхід до маркетингових досліджень та аналізу їх результатів дозволив компаніям більш успішно планувати вихід нового продукту на ринок і довше підтримувати попит на товари. Ставши частиною великого комплексу, дослідження перетворилися на більш суворі і стратегічно вивірені, отчого реклама, як елемент маркетингу, отримала більш чіткі цілі і суттєво виграла.

 • . 3

  Розвиваючись таким чином, маркетинг з чисто практичної дисципліни виріс у справжню науку. Його вивчення, розробка теорії і проведення досліджень тепер справа багатьох видних фахівців. Однак перетворившись на наукову дисципліну, маркетинг, як інструмент менеджменту, зовсім не втратив своєї значимості на практиці — в роботі підприємства. Маркетинг бере на себе інформаційно-аналітичні функції, надаючи повну інформацію, необхідну для управління підприємством, для розробки стратегій щодо конкурентів, вибору рекламної стратегії і ціноутворення. Маркетинг так само дозволяє розібратися в циклі життя товару і в умовах його підтримки в конкурентному середовищі. Маючи багатий інструментарій, тепер підтримуваний науковим обгрунтуванням, маркетинг зараз дійсно актуальна і важлива науково-практична дисципліна, від розуміння і використання якої залежить доля підприємства на ринку.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :