Маркетинг як процес управління попитом

маркетинг як процес управління попитом

Вам знадобиться
 • Сутність управління маркетингом
 • Вивчення попиту
 • Просування товару
Інструкція
 • . 1

  Сутність управління маркетингом. На даний період, коли існуючий ринок наповнений товарами, важливе значення набуває знання потреб і запитів кінцевого споживача. Вивчення ринку попиту і вплив на його формування — основне завдання підприємств-виробників. Головним завданням маркетингу, в даному випадку, буде вивчення потреб і потреб споживачів товарів. Діяльність же буде спрямована на те, щоб максимально наблизити характеристики пропонованих товарів до запитів населення. Тут виступає маркетинг як процес формування попиту. Потреби людей постійно змінюються, з ними змінюється і попит. Потреби обмежуються лише фінансовими можливостями покупця. Таким чином, сутність управління попитом полягає в тому, щоб число потенційних споживачів відповідала кількості виробленого товару. Чи в тому, щоб переконати потенційних покупців у необхідності придбання ними конкретно цього товару. Це те, як працює маркетинг на ринку.

 • . 2

  Вивчення попиту. Поняття попиту ділиться на кілька категорій, залежно від яких і приймається рішення про маркетингову стратегію підприємства. Розглянемо основні з них. Нульовий попит, тобто попит повністю відсутня (нові технології, страхування). Завдання маркетингу в тому, щоб пов’язати позитивні характеристики товару до потреб населення в його використанні. Коли попит непостійний — сезонний, буде актуальний маркетинг як стратегія цінової політики. А саме, гнучка система знижок, акційна стимулювання продажів. Наступний вид попиту — зменшуваний (автомобілі ВАЗ, макарони та інше). Дії будуть спрямовані на виявлення причин зменшення попиту та шляхи його стимулювання. Буває попит і надлишковим. Наприклад, у готелів у високий сезон. Такий попит регулюється підвищенням цін, скасуванням пільг в даний період, урізанням реклами. Як бачимо, у вивченні попиту маркетинг як функція управління відіграє основну роль.

 • . 3

  Просування товару. Невід’ємною частиною маркетингу є ознайомлення споживачів з товаром, повідомлення про його дуже цінних якостях для покупців. Цим займається реклама, яка відноситься до виду маркетингових заходів і є одним з інструментів формування попиту на товар. Товар як категорія маркетингу теж потребує дослідження для його подальшого просування. Відділом маркетингу визначається категорія громадян (сегмент ринку), які будуть зацікавлені в новому товарі. Визначається унікальна торгова пропозиція — то якість, якою не володіють вже наявні подібні продукти. Ринок оповіщається допомогою реклами про появу новинки і про її переваги. Після, повинен виникнути стабільний попит на продукт. Якщо цього не відбувається, треба повернутися до вивчення попиту та стимулювання продажів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :