Маркетинг як система управління підприємством

маркетинг як система управління підприємством

Вам знадобиться
 • Внутрішня та зовнішня аналітика
 • Менеджмент
 • Реклама
 • Корпоративізм
 • Система планування
Інструкція
 • . 1

  Для початку варто розібратися в тому, що ж власне являє з себе дане явище. Воно виникло в США (англ. marketing — продаж на ринку) на рубежі XIX і XX століття. Спочатку воно викладалося як навчальна економічна дисципліна на спеціальних курсах (по типу підвищення кваліфікації). Надалі, маркетинг, як система управління бізнесом, підприємством, зацікавив і державні структури, які стали проводити економічні дослідження в даній галузі, тим самим розвиваючи її.

 • . 2

  У наші дні ця система є основою для управління більшістю комерційних організацій. Вона розуміється як сукупність процесів просування і реалізації різних підприємницьких ідей, товарів і послуг за допомогою грошового або іншого обміну, з тим, щоб задовольнити потреби і цілі окремих індивідів, їх груп, фірми або, в глобальному сенсі, всього суспільства. Маркетинг, як концепція управління, об’єднує в собі наступні компоненти: менеджмент, керовані елементи діяльності (продукт, ціна, розподіл і реклама), об’єкти задоволення попиту (ідеї, товари, послуги, приміщення, співробітники і споживачі), а також обмін.

 • . 3

  Дана система постає найбільш передовою з причини того, що вона передбачає наявність постійної можливості вибору. Але при цьому здійснення його можливе лише за наявності аналітичної бази. Вона припускає ретельне дослідження ринків споживачів, орієнтацію на виробництво в найбільш вигідною галузі, максимально ефективне використання наявних у розпорядженні людських і виробничих ресурсів. Маркетинг, як філософія сучасної підприємницької діяльності, постає перед суспільством особливо яскраво з кінця 90-х років минулого століття.

 • . 4

  Головна заслуга методології цього напрямку в економіці в тому, що вона дозволяє знайти оптимальний вибір між потребами ринку, на який фірма постачає свою продукцію або свої послуги, і можливостями самої організації з урахуванням її внутрішньої будови і управлінської концепції. Маркетинг, як інструмент управлінської верхівки фірми, для досягнення основних цілей компанії використовує поняття «дух корпоративізму».

 • . 5

  Дана ідея має об’єднувати всіх співробітників, виробляючи «спайку» єдиними завданнями. Поняття корпоративної етики виступає доповненням до «духу» — навіть образ поведінки працівників повинен бути схожим, але, і це головне, що не заважають проявляти індивідуальність. Маркетинг визначає тактику і стратегію, поведінку фірми на споживчому ринку. Він здатний згуртувати колектив, а також забезпечити організації стабільний прибуток.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :