Маркетинг як стратегія: основи маркетингу

маркетинг як стратегія: основи маркетингу

Вам знадобиться
 • Ринок
 • Товар
 • Попит
 • Пропозиція
Інструкція
 • . 1

  На сучасному ринку в умовах конкуренції дуже складно обійтися без такої науки, як маркетинг. На основі досліджень попиту споживачів, кон’юнктури ринку, діяльності конкурентів розробляється маркетингова стратегія, що допомагає ефективно вирішувати поставлені завдання підприємства. Крім цього аналізується взаємодія між попитом, необхідною якістю продукту і потребами підприємства, здатністю задовольняти потреби споживачів.

 • . 2

  Маркетинг, як стратегія, включає в себе наступні напрямки: товар, ціна, канали розподілу і способи просування. Маркетингова політика на підприємстві спрямована на аналіз попиту і переваг споживачів, для більш адекватної орієнтації на ринку. Основне завдання такої політики дуже проста — підлаштовуватися під запити ринку і випускати такий продукт, збут якого забезпечений заздалегідь, тим самим підприємство досягає запланованого рівня рентабельності.

 • . 3

  Таким чином, маркетинг, як функція управління, включає в себе дослідження попиту і вимоги до продукту на конкретному ринку, формування комплексу маркетингових заходів з даного товару, встановлення верхнього цінового порога на товар, побудова точки беззбитковості , рентабельності виробництва, розробка на основі всіх заходів інвестиційної програми, визначення підсумкового результату діяльності підприємства.

 • . 4

  Після всього цього розробляється сам товар, його якість, зовнішній вигляд, упаковка. Товар, як категорія маркетингу, — це засіб, за допомогою якого можливо задовольнити певну потребу. У маркетингу поняття «товар» підрозділяється на три рівні: товар за задумом (корисність), товар у реальному виконанні (його властивості, зовнішній вигляд, марка), товар з підкріпленням (доставка, кредит, установка, гарантія). Залежно від конкретної ситуації товар може бути представлений на одному або всіх перерахованих вище рівнях. Але планувати необхідно одночасно всі три рівні.

 • . 5

  Маркетинг, як процес, — це організована сукупність різних способів, стадій і дій які пов’язані з пошуком і вибором ідей, нових вимог до товару і втіленням їх у продукт, розробкою та збутом цих товарів на певні ринки. Основні стадії маркетингового процесу — це дослідження конкретного ринку, розробка мети, планування діяльності, аналіз, контроль, координація маркетингової діяльності, оцінка майбутніх перспектив.

 • . 6

  Тим самим, можна зробити висновок, як працює маркетинг: ця непроста наука просування товарів і послуг на ринок. З одного боку це дослідження ринку, попиту, потреб, але, в той же час, з іншого боку, це активний вплив на цей самий ринок і попит. Або, іншими словами, це процес, який спрямований на задоволення потреб індивідів, за допомогою створення товарів, що володіють певною цінністю.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :