Маркетинг як вид діяльності: форми маркетингу

маркетинг як вид діяльності: форми маркетингу

Вам знадобиться
 • Маркетингова стратегія підприємства
 • Маркетингові дослідження
 • Форми маркетингу
 • Інструменти маркетингу
Інструкція
 • . 1

  У своєму розвитку маркетинг пройшов кілька стадій, з інструменту, що сприяє зростанню продажів, перетворився на управлінську функцію, а також отримав статус наукової дисципліни. На сьогоднішній день навряд чи хтось стане заперечувати, наскільки важливий маркетинг, як вид діяльності для будь-якого підприємства в умовах ринкової економіки. Тепер це великий комплекс з великою кількістю елементів, що включає інструментарій соціологічних досліджень, наукові вишукування в області психології споживання, і відповідає за глибоке вивчення і аналіз можливостей компанії, ринкових умов, життєвого циклу товару, а так само думок і потреб купівельної аудиторії.

 • . 2

  Ринок, як основа маркетингу породжує численні напрямки щодо його застосування — тобто, форми маркетингу. Існує класифікація, що розділяє міжнародний, глобальний, національний маркетинг — залежно від територіальності ринку, на якому реалізуються маркетингові рішення; крім цього сфера застосування визначає такі форми, як промисловий, інвестиційний і споживчий. Участь особистості породжує егомаркетінг і маркетинг ідей, діяльність організації розкривається у формі маркетингу підприємства і т. д. Визначено й основні види, до яких відносять комунікативний (взаємопов’язаний), недиференційований (несегментированний ринок), концентрований (спрямований на конкретну ділянку ринку), диференційований ( залежний від сегментів ринку) і маркетинг-мікс.

 • . 3

  Маркетинг, як дисципліна практична, передбачає аналіз всієї накопиченої під час досліджень інформації для реалізації конкретних рішень в діяльності підприємства, тобто у розробці стратегії просування, у розвитку товару відповідно запитам споживачів, в ціноутворенні або плануванні стратегії рекламної кампанії. Саме маркетингові дослідження стають основою для вибору найкращих рішень для фірми в умовах жорсткої конкуренції. Якщо раніше вважалося, що маркетинг, як технологія підходить лише для того, щоб забезпечити попит і організувати ефективні продажі, то тепер з його дослідженнями вважаються у всіх областях управлінської діяльності.

 • . 4

  Різні форми маркетингу розкриваються повною мірою при застосуванні конкретних маркетингових інструментів. Наприклад, реклама, як інструмент маркетингу, може бути спрямована на різну цільову аудиторію, а значить, істотно змінює і спосіб подачі інформації, покликаної підштовхнути споживачів до рішення. Окремо варто згадати, що маркетинг не завжди відноситься тільки до комерційної діяльності, існує і некомерційний, що припускає роботу в сфері безкоштовних послуг або, так званих, неприбуткових утворень: організацій на кшталт шкіл, лікарень, бібліотек тощо)

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :