Марс як планета: загадка сонячної системи

марс як планета: загадка сонячної системи

Вам знадобиться
 • Уява
 • Телескоп
 • 500 тисяч доларів
Інструкція
 • . 1

  Марс, орбітальний сусід «старенької Землі», здавна вабив і лякав людини. Планета неминуче породжувала асоціації з пролитою кров’ю, війнами та іншими жахами, адже з земної поверхні вона здається яскраво-червоною зіркою. За що, загалом-то, і отримала свою назву бога війни. Сьогодні, напевно, тільки ледачий не знає, що Марс, як планета, набагато старше Землі, і червоний колір пояснюється пилом з оксидів заліза, що покриває всю його поверхню і витає в розрідженій атмосфері. Пил — все, що залишилося на квітучій колись планеті. Вчені впевнені, що скількись мільйонів років тому Марс дуже нагадував Землю. Через цю пилу, до речі, небо на Марсі аж ніяк не блакитне, а цегляного кольору, а, коли планета наближається до Сонця, по ній проносяться страшні пилові бурі.

 • . 2

  Фантастичні фільми про міжпланетні перельоти скоро стануть реальністю, так як потрапити на Марс можна буде вже років через п’ятнадцять (за твердженнями вчених). Втім, планетарний вчений НАСА Лінн Ротшильд іронізує, що на питання про пілотовані польоти так відповідають десь останні сорок років. І все ж по Мережі завзято ходять матеріали про набір добровольців в космічну експедицію. Так, якщо цілеспрямовано побродити по Інтернету, можна зустріти повідомлення, що на офіційному сайті Mars One оголошено набір добровольців для польоту на Червону планету. Ось як! Побачити Марс своїми очима зможуть 24 астронавта, яких відберуть, орієнтовно, до липня 2015 року. Наступні сім років кандидати в «марсіанци» проведуть в активній підготовці до польоту. А в цей час роботи, відправлені на Марс, побудують там міста під захисними куполами.

 • . 3

  Приймаються всі бажаючі, готові заплатити за квиток 500 тисяч доларів і не бажаючі повертатися назад. Адже 520 діб у невагомості і слабка гравітація червоного сусіда настільки послаблять людський організм, що повернення на Землю стане для нього просто смертельним. І ще астронавти повинні бути вегетаріанцями, так як полетіти на Марс жовтня поки не можуть, принаймні так, щоб дістатися живими. Навіть незважаючи на те, що м’яка посадка аж ніяк не гарантована (поверхні Марса взагалі досягла лише третина запущених апаратів), є сміливці, котрі хочуть без телескопа побачити, як виглядає Марс, своїми очима подивитися на висохлі русла марсіанських річок, підкорити вершину Олімпу, найвищої гори в Сонячній системі, розгадати загадку марсіанського сфінкса, помітного з космосу, і з’ясувати нарешті, чи є життя на Марсі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :