Настоянка півонії: як приймати правильно?

настоянка півонії: як приймати правильно?

Вам знадобиться
 • Насіння півонії
 • Спирт 40%
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Квітки і коріння півонії мають седативні речовини, які сприятливо діють на організм людини. Найзнаменитішим лікарським сортом півонії є піон ухиляється. У народі його ще називають «марьин корінь». Для виробництва настоянки необхідно вирощувати кілька кущів даної рослини. Тому важливо знати, як розмножуються півонії. Найкраще це робиться діленням кореневищ. Так коріння рослини одержують з грунту максимум корисних властивостей.

 • . 2

  Настойкою півонії на спирту лікують нервові розлади і просто приймають як заспокійливе. Приймати спиртову настоянку на півонії потрібно по 20 крапель 3 рази на день. Крім спиртової настоянки можна використовувати і водну. Вона підвищує апетит і покращує роботу кишечника, а також покращує загальний стан хворих жовтяницею. Її потрібно приймати по 2 ст. л. за 10 хвилин до їжі 3 рази на день.

 • . 3

  Мар’їн корінь допомагає хворим на епілепсію. Тільки перш ніж робити настій для профілактики епілепсії, необхідно знати, як правильно пересадити півонії. На початку весни, коли корінь півонії зміцніє, потрібно викопати його і, промивши, нарізати 50 г кореня і залити 0, 5 л горілки. Через 21 день настоянку можна приймати в розбавленому вигляді по 20 крапель вранці (дорослим), 25 — перед обідом і 30 — перед вечерею. Дітям до 15 років дозволяється давати по «Х» крапель на кожен рік, тобто, наприклад, 14 крапель в 14 років.

 • . 4

  Якщо в домашній аптечці мається настоянка півонії, як приймати її? Перевищувати призначені дози не варто, так як вона може викликати несприятливі наслідки. Ця рослина вважається отруйним, проте, як будь отрута, воно дає і загоює ефект. При безсонні або постійної сонливості настоянку піона потрібно випивати по 3 ч. л. перед відходом до сну протягом 3 тижнів.

 • . 5

  Щоб брати за основу настоянки деревоподібна півонія, потрібно знати все про те, як його правильно виростити і як садити деревоподібна півонія. Настоянка на ньому допомагає впоратися з деякими гінекологічними захворюваннями і болючою менструацією. Приймати її необхідно по 1 ч. л. під час їжі. Але лікування в цьому випадку проводиться тільки під наглядом гінеколога.

 • . 6

  Для того щоб настоянка дала належний ефект, необхідно знати, як підгодувати півонії. У перші 2 року після посадки у цих квітів розвивається коренева система. Це дозволяє кущу півонії набиратися корисними речовинами, які в майбутньому вплинуть на самі квіти і на вироблену з них настоянку. Для підгодівлі півонії продаються спеціальні мінеральні речовини, які розводяться у воді. Даним розчином проводиться регулярне поливання. Також необхідно пам’ятати, що настоянку піона забороняється вживати при вагітності, грудному вигодовуванні, людям з підвищеною кислотністю, захворюваннями печінки, панкреатиті гострої форми.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :