Незвичайні питання: як нюхають риби?

незвичайні питання: як нюхають риби?

Вам знадобиться
 • Риба
 • Водоймище
 • Прикормка
Інструкція
 • . 1

  Люди, які мають хоч якесь відношення до риболовлі, колись обов’язково хотіли відповісти на одне питання — «Як нюхають риби? ». І, взагалі, чи можуть вони це робити? Виявляється, можуть! Орган нюху у водних мешканців, можна віднести до ряду хімічний рецепторів. Як же все відбувається, адже нюхати у воді так, як нюхає людина, неможливо. А хто сказав, що риба нюхає, як людина? Якщо у людей ніколи не вийде говорити, як кажуть риби, то і нюхати, як мешканці річок вони теж не зможуть. У риб все зовсім по-іншому. Аромат, розчинений у воді, осідає на слизову оболонку органу нюху. Той, в свою чергу збирає всю інформацію про запах, і передає її в мозок, в ньому йде збір інформації від усіх органів чуття. Це — орган нюху, орган слуху, орган смаку, орган дотику, орган зору.

 • . 2

  Цікаво, а як бачать риби, якщо у воді темно. Бачать, але дуже погано і недалеко. У цьому випадку, мешканці морів покладаються на інші почуття, у тому числі і нюх. До речі, воно нерідко допомагає рибі вижити. Водоплавна відчуває незвичний запах ворога, і ховається в притулок. Адже очі не завжди допомагають їй, так як вони бачать чітко не більше ніж на півметра, і це тільки в «кристально-чистою» воді. Іноді, ніздрі (у них знаходиться слизова оболонка нюхового органу) допомагають рибі привернути увагу осіб протилежної статі. Люди теж користуються нюхом риб. При приготуванні приманки для риболовлі рибалки використовують, так звані атрактанти — речовини, позитивно діють на риб. Цікаво, а як риби сплять, якщо навколо стільки небезпеки — хижі водоплавні, рибалки. Орган нюху не перестає діяти навіть під час сну риби, забезпечуючи мозок постійною інформацією про довкілля.

 • . 3

  Виявляється, в різний час року риба дихає по-різному. Як це? Нюхові органи у риб влаштовані таким чином, що коли жарко, вони відчувають запахи набагато чіткіше, ніж в холодну погоду. Риби, які проявляють активні дії вночі, розпізнають навіть самі найменші запахи, наприклад, акваріумні мешканці за допомогою нюху, відчувають, що на поверхні води з’явилася їжа. З віком нюх у риб залишається незмінним, але як визначити вік риби? Насправді, зробити це досить просто, на лусці кожної особини можна побачити концентричні освіти, вони розташовуються навколо центру колами, а за кількістю цих самих кіл можна зрозуміти, скільки років прожила риба. На грудних плавниках і Отоліти, після проведення відповідної обробки, також можна розглядати кола, які теж розкажуть про вік риби.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :