Незвичайні питання: як виникло суспільство?

незвичайні питання: як виникло суспільство?

Вам знадобиться
 • Первісне суспільство
 • Громадські зв’язки
 • Конфлікти в суспільстві
Інструкція
 • . 1

  Деякі дослідники вважають, що суспільство виникло в той час, коли сформувалися первісні громади — об’єднання мисливців і збирачів. Інші думають, що виникнення суспільства потрібно в першу чергу пов’язувати з появою основ політичного ладу — в первісному варіанті — з появою родоплемінних відносин. Однак, однозначної відповіді на питання, як виникло суспільство, сучасні вчені дати не можуть. Занадто далеко в минулому захований відповідь, занадто багато різних підходів до виникнення суспільства існує з боку різних наук і теорій.

 • . 2

  Одним з ключових питань у науках, які вивчають суспільство, є також більш проста проблематика в порівнянні з вивченням його виникнення — питання про те, як розвивалося суспільство. Це питання є більш простим для вивчення, так як до наших днів дійшло безліч історичних письмових джерел, барвисто описують побут і звичаї Стародавнього світу. Цими джерелами є й трактати найбільших філософів, і різні письмові угоди, і навіть листи, залишені нащадкам простими людьми. Всі вони свідчать про розвиток суспільних відносин у всіх сферах суспільства: економічної, духовної, політичної. Завдяки стародавнім текстам, сучасна наука може сформувати цілісне уявлення про життя далеких предків — їх рід занять, політичну структуру, поява і розвиток ринкових відносин, а також, безумовно, і розвиток відносин між людьми.

 • . 3

  У розвитку людських взаємин велику роль завжди грали конфліктні ситуації. Тому питання про те, як вирішуються конфлікти в суспільстві, ніяк не можна обійти стороною. Однією з основоположних теорій про суспільство є якраз теорія соціального конфлікту. Її суть в тому, що суспільство визначається в сукупності постійних конфліктів між людьми. Ця теорія називає і способи вирішення конфліктів: перемога однієї зі сторін, компроміс, інтеграція (перебудова поглядів протиборчих суб’єктів) і уявне залагодження (усунення гострого конфлікту, без усунення його причин).

 • . 4

  Найбільш філософське питання для вчених, що вивчають суспільство, це питання про те, як пов’язані природа і суспільство. До цієї проблеми існують різні підходи, але всі дослідники сходяться в одному — людське суспільство нерозривно пов’язане з навколишнім природним світом, є його залежним елементом. Ніколи не варто забувати про те, що людське суспільство виділилося з природи. Будь-яке людське дію надає вплив на навколишній світ — і в наших інтересах зберегти його на довгі тисячоліття!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :