Обробка кришталю

обробка кришталю

Вам знадобиться
 • Знання про будову кварцу
 • Кристали
 • Високотехнологічне обладнання
 • Піч для відпалу
Інструкція
 • . 1

  Гірський кришталь — це кристали кварцу, які здавна привертали увагу людини. Люди навчилися його обробляти і застосовувати — у побуті та медицині. Гірський кришталь — це улюблений камінь магів!

 • . 2

  Через домішок тривалентного заліза в природі зустрічається кварц жовтувато — лимонного відтінку. Часто він має бліде забарвлення. Такий камінь піддають відпалу. Отжиг — це нагрівання каменю при температурі 300 — 400 — 500 * с. Робиться це для того, щоб надати кристалу більш яскраве забарвлення. Цитрин — так називається жовтий кришталь. У часи, коли ще люди не знали скла, з кришталю робили дзеркала, чаші, кулі для ритуалів. Вже тоді були відомі лікувальні та енергетичні властивості кришталю — їм загоювали рани. Ці властивості офіційно визнані вченими.

 • . 3

  Кварц — це двоокис кремнію. Зустрічається прозорий і напівпрозорий камінь. Кристали кремнію тверді — за шкалою Мооса рівні 7, і з високою температурою плавлення — 1570 * С. Через твердості кварц важко обробляти. Сучасні майстри шліфують кристали на високоточному обладнанні, дотримуючись правила: обробляти в напрямку осей росту кристалів. Прозорим каменям роблять діамантове ограновування. А обробка кришталю мутного, з дефектами проводиться кабошоном. У сучасних технологіях використовується кварц у вигляді п’єзоелементів. Крім того, з кристалів цього мінералу виробляють лінзи.

 • . 4

  Зараз гірський кришталь замінюють штучним. Готують його з кварцового піску з додаванням різних інгредієнтів. Розрізнити їх просто: в гірському кришталі не може бути бульбашок, як в штучному. Останній же — дешевше. Зовні він здається гарніше, але тих цінних властивостей, якими наділила природа кристали кварцу, в штучному кришталі вже немає.

 • . 5

  Що робити, якщо на кришталі з’явилися відколи й тріщини? Звичайно, реставратори роблять ремонт кришталю: шліфуванням прибираються тріщини, місця склеювань, накладок. На кришталевих виробах, де потерлася позолота, майстри заново її наносять. Сучасні технології потіснили гірський кришталь з ювелірної промисловості. Яскравість і блиск штучного виробництва перемагає дари природи. Але прогрес дає нове життя кристалам гірського кришталю — в електронному та медичному обладнанні. Чудесні енергетичні властивості кварцу допоможуть людству!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :