Основна функція вуглеводів в клітці

основна функція вуглеводів в клітці

Вам знадобиться
 • Бажання дізнатися
 • Інформація
Інструкція
 • . 1

  Живильні речовини у вуглеводах — це простий і доступний джерело енергії для організму. Складні завжди корисніше простих вуглеводів, що сприяють відкладенню жирової клітковини під шкірою. Моносахаридами, олігосахаридами і полісахаридами називають основні вуглеводи. Моносахариди — об’єднання солодкої араб, дезоксирибози, глюкози, фруктози, галактози. До полісахаридів відносяться розчинна і солодка сахароза (цукор з тростини), мальтоза (солодкий солод), лактоза (цукрове молочко) До полісахаридів — залишкові молекули моносахаридів, що мають ковалентні зв’язку. Вони знаходяться в крохмалі, целюлозі, хітині, крохмалі.

 • . 2

  Вуглеводи для роботи клітини. Накопичення енергії для безперебійної роботи всього організму — основна функція вуглеводів в клітці. Під час згоряння (окислення) або при створенні анаеробних умов (без надходження кисню) вуглець вивільняє енергію для клітин. Клітинне дихання забезпечує глюкоза. Біологічні процеси в організмі неможливі без фруктози. Проростають насіння накопичують мальтозу, а фотосинтез забезпечується сахарозою. Без цих простих засвоюваних енергетичних джерел для клітин не відбувся б обмін молекул білків і жиру, не працювали б секрети слинних і залоз, що утворюють слиз і інші важливі сполуки.

 • . 3

  Глюкоза з плодів і ягід необхідна для роботи мозку. Печінка потребує її для безперебійної діяльності і глікогену. Для засвоєння фруктози організму не потрібно виробляти додатково інсулін. Це важливо для діабетиків. Фруктоза потрібна для зниження калорійності їжі і міститься меді, фруктах і ягодах. Лактоза — в молочних продуктах, мальтоза — в меді, екстракті із солоду (патоці), пророслих зернах. Сахарозу містять солодкі фрукти і овочі: абрикоси, персики, слива, буряк, морква, а також цукровий буряк і очерет, з яких отримують цукор і додають у кондитерські вироби, цукерки та шоколад, випічку, солодкі напої.

 • . 4

  запасалися функція вуглеводів. Надлишок вуглеводів накопичується в клітинах і сприяє відкладенню жиру, особливо сахароза. Постачальником енергії стає крохмаль з глікогеном. Вони відшкодовують відсутню енергію в клітці під час м’язової роботи, тривалого голоду. У цьому полягає запасающая функція вуглеводів. Джерела крохмалю — вироби з борошна, крупи, бобові і картоплю. Продукти з крохмалем організм перетравлює повільно, де розщеплює його до глюкози. Манка і рис засвоюються легше. При вживанні фруктів і ягід печінку насичується глікогеном.

 • . 5

  Роль ненасичених (складних) вуглеводів. Ненасичені вуглеводи відповідають за обмін речовин. При їх відсутності або нестачі відшкодовувати відсутню енергію доводиться жирам і білкам, порушуючи сольовий обмін і діяльність нирок, отруюючи мозкові клітини. Ненасичені вуглеводи сприяють розвитку корисних бактерій і стимулюють перистальтику кишечника, виводять жир, уповільнюють всмоктування цукру, знижують рівень холестерину, усувають запори і геморой, знижують дозу інсуліну діабетикам.

 • . 6

  Вони знаходяться в клітковині: целюлозі, геміцелюлоза, лігнін, камеді, пектине. Складні вуглеводи містять овочі, фрукти, ягоди, цитрусові, пшеничні висівки, овес. «Анотація». Основна функція вуглеводів в клітці — накопичення енергії для організму. Запасающая функція вуглеводів — нагромадження джерело енергії. Складні ненасичені вуглеводи — розвивають корисні бактерії і стимулюють роботу кишечника.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :