Особливості жанру повісті

особливості жанру повісті

Вам знадобиться
 • Повісті
 • Інтерес до читання
 • Знання
Інструкція
 • . 1

  Повість — це збірний жанровий термін, який не має чіткого визначення і кордонів. Даний прозовий жанр в літературі не «обумовлює» чітко обмеженого обсягу, а часом його легко сплутати з романом і новелою (розповіддю), які також описують планомірне протягом життя.

 • . 2

  В цілому, термін «повість» походить від дієслова «оповідати», звідси і можна отримати висновок про цільове призначення даного літературного жанру. Сюжетна лінія в більшості прикладів зосереджена навколо основного персонажа, а про його особистості, характер і життєвої позиції може судити читач на тлі відбуваються з ним подій, які, детально викладені автором. Простіше кажучи, образ головного героя розкривається за його вчинків і дій.

 • . 3

  Передбачені наступні особливості жанру повісті: вузький сюжет, стриманість в описі, відносно невеликі обсяги, мале число дійових осіб і незначний проміжок часу. В основі сюжету переважає реальність, де багато людей розкривають своє нутро, як з кращого, так і з гіршого боку залежно від подій,. Назви повістей найчастіше пов’язані з образами головних героїв або з кульмінацією сюжету.

 • . 4

  Існують певні жанри повісті, серед яких виділяють повість історичну, драматичну, філософську, сатиричну, релігійну, дитячу та повість про любов, де кожен жанр оповідання має свої особливості. Так, історична повість описує реальні події в історії, взяті з архівів; в основі драматичної повісті лежать трагічні події, які відбуваються з головним героєм.

 • . 5

  Філософська повість містить роздуми автора про вічні життєвих питаннях. У сатиричному оповіданні використані елементи гумору, сарказму і сатири, які вдало розбавляють основний сюжет, а в релігійних повістях головний герой перебуває у вічному пошуку своєї душі і вічного спокою. Ну, дитячі повісті та повісті про любов відповідно мають дитячу і любовну сюжетні лінії.

 • . 6

  В цілому, такий жанр, як повість, відображає внутрішнє сприйняття світу автором, а також дає оцінку подіям і вчинкам, які, можливо, він вже одного разу пережив у реальному житті. Так, серед відомих повістей можна виділити «Дубровський» і «Капітанська дочка» Пушкіна, Повість Тимчасових років, «Бідна Ліза» Карамзіна, «Ася» Тургенєва та інші, які всім добре знайомі ще з уроків російської літератури в школі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :