Овес, як добриво, на садовій ділянці

овес, як добриво, на садовій ділянці

Вам знадобиться
 • Насіння вівса
 • Мотоблок для оранки
 • Віко-вівсяна суміш
Інструкція
 • . 1

  Овес відноситься до сидератів, чия особливість у швидкому зростанні зеленої маси, яку переорюють разом із землею, щоб підвищити поживність грунту і збільшити вміст у ній азоту, поліпшити повітропроникність і рихлість грунтового шару, збільшити здатність грунту до стримування вологи. Крім цього, овес, як добриво, збагачує грунт калієм, допомагає їй очиститися від збудників кореневих гнилей культурних рослин, може служити лікуванням грунту від нематод і патогенних грибів. Перш, ніж вирішити питання про те, як посіяти овес на дачі, потрібно визначитися з належним часом для цієї роботи. Овес любить вологий грунт і не дуже добре переносить високу температуру, не утворюючи досить зеленої маси, тому для нього добре підходить весняний посів, відразу, як тільки на ділянці зійшов сніг.

 • . 2

  До того, як посадити овес, грунт рясно поливають зі шланга. Навесні рекомендується здійснювати посів більш густо, чим ближче до осені. Після посіву необхідно закрити граблями на глибину близько 5-ти сантиметрів, присипаючи грунтом. Перші сходи вівса з’являються вже через два тижні. До оранці (перекопке за допомогою мотоблока) посіви будуть готові, коли досягнуть 15 — 20 сантиметрів у висоту. Слід звернути увагу на те, як виростити овес, до якої «ступеня зрілості» — більш молоді рослини швидко розкладаються в грунті при оранці, грунт буде готова до Висів основних культур вже через 2 — 4 тижня, в цьому випадку в грунтовому шарі буде багато азоту. Більш «зрілий» овес буде розкладатися довше, але збагатить грунт, як перегній або компост. Визначившись з метою, заради якої висівається зелене добриво, можна розрахувати час оранки вівса і висадки нових культур на збагачену грунт.

 • . 3

  Глибина, на яку потрібно переорати землю із зеленим добривом, залежить в першу чергу від типу грунту. Так, якщо грунт вважається «важкою», тобто має великий вміст глини (суглинки, глинисті грунти), то заорювати овес слід на глибину до 8-ми сантиметрів. Для легких грунтів, до яких відносяться піщані і супіщані, оранку виробляють на глибину не менше 12-ти і не більше 15-ти сантиметрів. Щоб вчасно «зловити» момент оранки, потрібно звертати увагу на те, як виглядає овес — у рослини повинні почати з’являтися бутони, але воно ще не має зацвісти. Важливо знати приблизний витрата насіння вівса для отримання оптимальної кількості зеленого добрива. Це приблизно два кілограми на сотку землі. Застосування сидератів збагачує землю, тому це хороший спосіб для вирішення проблем з родючістю або деякими проявляються захворюваннями культурних рослин.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :