Пап’є-маше: як робити?

пап'є-маше: як робити?

Вам знадобиться
 • Папір
 • Старі газети
 • Клейстер
 • Левкас
 • Лотки
 • Дріт
Інструкція
 • . 1

  Назва «пап’є-маше» жатим шматочках паперу дали жителі Франції ще в 16 столітті. А перекладається пап’є-маше як «жування папір». Всім, напевно, хоча б раз у житті, дивлячись на наочні посібники в школі або старі ялинкові іграшки, хотілося дізнатися: пап’є-маше як робити?

 • . 2

  Інструкція як зробити яйце пап’є-маше. 1. Необхідно підготувати папір для виклейкі. Треба взяти маленьку паперову смужку і намочити в посудині з водою. Потім обережно віджати і розправити. Тепер треба відривати від смужки маленькі шматочки і обклеювати модель, в даному випадку яйце. 2. Перший шар повинен бути з маленьких шматочків щільної (обгорткового) паперу. Наступний шар з газет необхідно промазати клейстером. При наклеюванні краю шматочків повинні щільно стикатися. 3. Утворилися складки необхідно розправити. Так як модель яйця має закруглюється форму, то обклеювати її треба дуже дрібними шматочками паперу.

 • . 3

  4. Будь-яка модель повинна бути виконана багатошарово — в 6 — 8 шарів. Їх можна чергувати: шар газетного паперу, потім шар обгорткового. 5. Після того як всі шари будуть приклеєні, на останній шар потрібно нанести тонкий шар клейстеру і висушити модель при кімнатній температурі протягом 2 діб. Кращий варіант для просушки — на відкритому повітрі в тіні. 6. Після просушування модель треба вийняти з виробу. Пап’є-маше акуратно розрізається на половинки і з нього витягується модель. Тепер розріз акуратно склеюється.

 • . 4

  Інструкція як зробити пап’є-маше маску. 1. Для цього треба взяти старі газети і рулони туалетного паперу. Всі порвати в дрібні шматочки. Залити окропом і прокип’ятити масу протягом півгодини. Після того як маса охолоне, її треба збити за допомогою міксера і віджати. 2. В отриману масу додають клей, наприклад, ПВА. Отримане «тісто» треба вимісити. 3. Потім скористатися лотком, в якому продають на ринку стегенця. Обкласти його паперовим «тестом». Зробити на поверхні риси обличчя (губи, ніс, очі і так далі). Можна це робити пальцями, а можна скористатися ножиком. 4. Залишається розгладити поверхню маски пальцями, занурюючи їх у суміш клею і води. Підсохнуло? Тепер можна розфарбовувати.

 • . 5

  Інструкція як зробити ляльку пап’є-маше. 1. Пап’є-маше для падлюка готують звичайним способом, а варіантів тіла ляльки існує велика кількість. 2. Це може бути і дротяний каркас, а може бути і порожня пластикова пляшка. Як варіант, можна зробити гіпсові форми деталей і залити туди масу. 3. Голову можна зробити з пластиліну або тенісного кульки. Руки і ноги зробити з дроту. Техніка нанесення послойная ( 8 шарів). Кожен шар повинен обов’язково просохнути. Час на виготовлення такої ляльки піде багато, майже місяць. Але зате в результаті вийде чудо!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :