Печери криму як дістатися

печери криму як добратися

Вам знадобиться
 • Допитливість
 • Карти
 • Знання маршрутів автобусів
Інструкція
 • . 1

  Найбільш популярними у російських туристів печерами в Криму є комплекс Мармурові печери. Мармурова печера за кількістю сталактитів і сталагмітів входить в 5 найбільш відомих печер світу. Довжина ходів печерного комплексу — більше двох кілометрів, половина з них обладнані для туристів. У печерах прохолодно — близько 8 градусів Цельсія. Крім Мармурової є й інші, обладнані для туристів освітленням, автостоянками і кафе печери Криму. Як дістатися до Мармурової печери?

 • . 2

  Дістатися до печери можна без придбання екскурсії в турбюро. На 17-му км шосе Сімферополь-Ялта, біля села Зарічного треба знайти правий поворот до села Мармурове і далі дорогу запитати в дачному селищі. Автотраса доходить безпосередньо до печер, можна орієнтуватися на маршрут туристичних автобусів. Впорядковано ще в доперебудовні часи печери Мармурові не гірше ніж петербурзькі Саблинском печери. Як дістатися пішки — комплексу ведуть і обладнані пішохідні стежки від містечка Перевального і турбази «Ангарський перевал».

 • . 3

  Взагалі, в Криму туристам і спелеологам знайоме відомо більше 800 печер, близько 50-ти включені до числа пам’яток природи. Дуже популярна Кизил-Коба — Червона печера. Вона розташована недалеко від Мармурової у відрогах Долгоруковской яйли, у Сімферополя. Теоретично можна домовиться з досвідченим провідником з особистим автотранспортом за день відвідати обидві відомі печери. Червона — найбільша печера в Криму. Довжина її ходів і відгалужень — 13 км. Червона печера не менше відома, ніж печера на річці Білій, Капова печера. Як проїхати до Каповой (Шульган-Таш) печери, запитає турист — не так швидко, як до Червоної, вона в Башкирії.

 • . 4

  Якщо туриста більш цікавить історія, ніж сталактити і сталагміти, йому в печерні міста князівства Феодоро. До Мангуп-Кале є численні екскурсії. Якщо турист хоче відвідати печерний монастир Шулдан XIII-XV століть, йому треба бути готовим до того, що монастир діючий і одягнутися відповідно — ніяких шортів та відкритих плечей. До речі, підземна каплиця є і в Сабліно (печери). Як доїхати до Шулдан — туди йде автобус від Бахчисарая із зупинкою біля села Залісне.

 • . 5

  Основні ж печери князівства Феодоро розташовані в Мангуп-Кале. Князівство на території Криму заснували втекли з Візантії князі Феодоро, хоча печерні міста на цьому плато існували і раніше. Вони служили форпостом для дослідження Криму, як у Сибіру для Єрмака Кунгурском печери. Як доїхати до печер Феодоро від Севастополя — рейсовим автобусом N 40 або N 109 до кінцевої зупинки автобуса — село Тернівка. Потім пройти через все село Тернівка по трасі і там дійти до Дівочого озера. Ось і Феодоро, один з найцікавіших печерних комплексів на земній кулі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :