Перша допомога якщо людина подавився

перша допомога якщо людина подавився

Вам знадобиться
 • Сміливість
 • Швидкість
Інструкція
 • . 1

  Для початку потрібно розуміти, що значення слів подавився і поперхнувся — різняться. Якщо людина почала кашляти, в цьому випадку досить його постукати по спині, але якщо їжа потрапила в стравохід, то цього робити не потрібно — ви легко можете нашкодити і зі стану трохи подавився, перейти в стан зовсім вдавився. Зрозуміти те, що людина подавився можна по зміні кольору обличчя і неможливості говорити.

 • . 2

  Необхідно нахилити людини якомога сильніше вниз, попросити зробити повільний вдих і відразу слідом різкий видих. Дійте без паніки і швидко. Перша допомога, якщо людина подавився — потрібно обійти його зі спини і обхопити руками, візьміть одну його руку і стисніть в кулак з боку великого пальця, руку прикладіть до живота над пупком, другою рукою накрийте цю руку і різко втиснете кулак в живіт, повторюйте дане рух, поки не звільняться дихальні шляхи.

 • . 3

  У разі, коли потерпілий втратив свідомість, слід укласти його на спину на підлогу, і різкими поштовхами натиснути на частину живота над пупком. Слід пам’ятати, що не завжди першим симптомом є неможливість дихати. Часом невеликий шматочок їжі починає провокувати сильну задишку і кашель. У цьому випадку слід відразу звернутися до лікаря, не чекаючи серйозних наслідків.

 • . 4

  Перша допомога якщо дитина подавився, також повинна прийти негайно. Дані методи не підходять для дітей молодше року, у зв’язку з можливістю пошкодити органи. Тримаючи дитину на колінах, відвернувши від себе особою, середні і вказівні пальці покладіть на живіт над пупком і різко натисніть, але при цьому будьте обережні і не зашкодить грудну клітку. Повторюйте процедуру до отримання результату.

 • . 5

  У разі, якщо дія не допомогло — відкрийте дитині рот і, натиснувши на мову, подивіться чи видно предмет, якщо так, пробуйте витягти, якщо ні — переходьте до наступного кроку. Другим способом є видалення стороннього тіла з дихальних шляхів дитини. Слід покласти дитину, головою вниз, на свою долоню, тіло нахиліть вперед, хлопайте другою рукою між лопаток до тих пір, поки чужорідний предмет не вийде до вас на долоню.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :