Послуга як об’єкт маркетингу

послуга як об'єкт маркетингу

Вам знадобиться
 • Ринок
 • Маркетингове дослідження
 • Послуга
 • Реклама
Інструкція
 • . 1

  Маркетинг, як явище, базується на потребах суспільства. Якщо потреб немає, то і спантеличуватися тим, що, коли, для кого виробляти, нема чого. Потреби бувають матеріальні та нематеріальні. У цьому сенсі можна виділити маркетинг товарів і маркетинг послуг. Послуга покликана задовольняти саме нематеріальні потреби споживача, причому бажано якісно, тобто повністю. Послуга, як об’єкт маркетингу, володіє рядом особливостей, які необхідно враховувати.

 • . 2

  По-перше, послугу складніше висунути на ринок. Якщо товар можна «показати обличчям», а послуга нематеріальна, то найчастіше результат може бути оцінений тільки після того, як вона виконана. Для успішної реалізації послуги потрібно пояснювати споживачеві трудомісткість її виконання, конкретні бонуси від вибору матеріальної послуги (наприклад, оренда або придбання ПЗ). Все це реалізує реклама, як елемент маркетингу послуги.

 • . 3

  Крім того, послуги постійно змінюються. Наприклад, один і той же перукар може постригти одного клієнта добре, а іншого — ні. Послуга може виконуватися і споживатися одночасно, тому дуже важливий відбір «правильних» виконавців. Це підвищує кількість повторних звернень за послугою. Не менш важливо запропонувати послугу в потрібному сегменті і в правильний час. Саме маркетинг, як функція менеджменту (зокрема, менеджменту персоналу, якісного менеджменту і т. п.), допомагає вирішити ці завдання.

 • . 4

  Очевидно, що без спеціальних знань успішно висунути послугу на ринок і донести її до кінцевого споживача складно. Тут на перший план виходить уміння грамотно скоординувати безліч дій: реалізацію нових послуг, пошук ринків і нових сегментів споживання, навчання персоналу, доведення до споживача інформації про послугу, координування попиту та пропозиції. Маркетинг, як наукова дисципліна, надає постачальникові послуг метод вирішення всіх цих питань — маркетингове дослідження. Спираючись на інформацію, отриману в ході такого дослідження, стає можливим максимально успішно вивести послугу на ринок.

 • . 5

  Ще одна відмінність послуги від товару — набагато більш висока рухливість цін. Ціна на одну і ту ж послугу може значно змінитися в залежності від своєчасності, швидкості, якості їх надання. Насправді, складно уявити, щоб ціна на товар значно знизилася в момент оплати поза обумовлених рамок (знижка, купон і т. п.) або підвищилася тільки особисто для окремого покупця. А от з послугою таке можливо, ціна, як елемент маркетингу послуги, може змінюватися, наприклад, у вигляді націнки «за терміновість», або зниження звичайної ціни на послугу вже після її виконання, якщо товар при неналежній якості, то зазвичай він просто повертається, а отстріженние волосся або криво пришитий ніс не повернеш, залишається тільки знизити вартість.

 • . 6

  Очевидно, що послуга, внаслідок своїх особливих властивостей, таких як невідчутність, одночасність надання та виконання, оплата за фактом виконання — є досить примхливим об’єктом маркетингу. Однак, тим цікавіше її досліджувати!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :