Професіонали розкривають карти: як мотивувати персонал

професіонали розкривають карти: як мотивувати персонал

Вам знадобиться
 • Навчання
 • Конкурси
 • Хоббі
 • Бонусна програма
Інструкція
 • . 1

  Навчання. Мотивація персоналу є однією з основних складових нормальної роботи підприємства, тому менеджери постійно розробляють різні програми, які стимулюють працівників. Кожен працівник хоче отримати на роботі якомога більше навичок і знань, тому необхідно використовувати навчання в якості мотивації. Перед тим як мотивувати персонал, слід скласти для кожного співробітника план розвитку, і включити в нього список навичок, які йому потрібно буде розвинути протягом року. Для навчання персоналу можна використовувати тренінги, курси, програми.

 • . 2

  Конкурси. В якості мотивації персоналу можна проводити між співробітниками компанії різні конкурси, розраховані на певний період часу. Тільки для цього потрібно буде знати, як розрахувати чисельність персоналу, після чого слід придумати такі умови конкурсу, які б мотивували співробітників на відмінне виконання своїх посадових обов’язків. Природно, що для мотивації повинен бути хороший приз, це може бути побутова техніка, закордонна поїздка чи грошову винагороду. Цей момент потрібно буде з’ясувати із співробітниками, шляхом опитування або голосування. А якщо думки співробітників будуть сильно різнитися, то можна буде надати вибір переможцю.

 • . 3

  Хоббі. Більшість компаній, перед тим як найняти персонал, запитують у співробітника про його хобі, щоб зібрати про нього більше інформації, яку можна буде використовувати в тому, чи іншому ключі. Так от хобі співробітників можна буде використовувати для їх мотивації. Можливо, деякі співробітники ходять в спортзал або на танці, і компанія в якості подяки може купити річний абонемент для них за хорошу роботу і виконання плану. Причому, перед тим як навчити персонал і налаштувати його на подібні нововведення, слід спочатку виявити лояльність співробітників по відношенні до компанії, щоб не виписувати абонемент тим, хто вирішив звільнитися в наступному місяці.

 • . 4

  Бонуси. Найефективнішим засобом мотивації персоналу є гроші, тому слід розробити бонусну програму. Також незайвим буде, перед тим як набрати персонал, питати співробітника про систему винагороди на попередньому місці роботи і наскільки вона подобалася. Таким чином, можна буде розробити хорошу систему бонусів, яка буде приносити максимум віддачі. При розробці систем мотивації співробітників, дуже важливо вислухати їхню думку, інакше система не буде працювати, а значить, гроші і зусилля пропадуть дарма.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :