Публічний виступ: як підготувати мова

публічний виступ: як підготувати мова

Вам знадобиться
 • Мова
 • Інструкція
Інструкція
 • . 1

  У сучасному світі жорсткої конкуренції дуже важливо не тільки мати знання, але і вміти подавати себе таким на належному рівні, щоб це допомогло в становленні кар’єри і особистісного зростання. Велика роль у цьому відведена вмінню складати і підносити мови публічних виступів. Мова необхідна: · для того щоб зробити презентацію свого проекту; · для того щоб розповісти про продукти своєї компанії перед потенційним замовником; · для того щоб представити звіт про виконану відділом або особисто роботі та ін Написання мови можна порівняти з тим, як написати промову до диплома. Щоб представлена мова була на найвищому рівні, допомогла донести до слухачів головні аргументи і була на найвищому професійному рівні, збільшуючи кредит довіри аудиторії, дуже важливо грамотно її скласти і написати. Початок мовлення Починати варто з складання плану мови. План мови включає: вибір теми промови; визначення аргументів, прикладів і цифр, які будуть озвучені; викликає інтерес вступ; змістовна головна частина; ефективне спонукає висновок. Знаючи як правильно написати промову, можна приступати до її складання. Мова може бути надзвичайно корисна, але якщо доповідач НЕ постарався над складанням вступу, яке б викликало інтерес, увагу деяких із слухачів може притупитися, а деякі з них взагалі перестануть її слухати.

 • . 2

  Вступ промови Як зробити викликає інтерес вступ? Для цього можна задати цікаве питання слухачам, спонукаючи їх до уявного діалогу. Багато в якості вступу використовують приклад з життя. Іноді ефективніше буде використовувати зведення з новин або витяги з статей відомих людей. У деяких випадках потрібно чітке і коротке вступ, в якому коротко озвучується план мови. Перед тим як почати мову важливо враховувати публіку — подумати про те хто твої слухачі, які у них потреби, погляди і те наскільки добре вони знайомі з темою.

 • . 3

  Основна частина мови Для написання основного матеріалу теми промови, необхідно продумати які аргументи будуть корисні. Як аргументи необхідно використовувати історію і факти, обговорюючи їх значення і важливість. Використовувати візуальні засоби. Використовувати питання (що? Чому? Коли? Як? Хто?). Важливо міркувати зі слухачами, пояснювати, порівнювати і протиставляти. Показати, як з користю використовувати представлену інформацію. Важливо, щоб основна частина промови була змістовною. Після викладу основної частини мови важливо подумати над тим як закінчити промову.

 • . 4

  Заключна частина мови Звичайно те, що говорить доповідач у кінці промови, запам’ятовується найкраще, тому важливо постаратися скласти ефективне висновок. Як зробити ефективне висновок? Висновок повинен бути безпосередньо пов’язано з темою і логічно підводити підсумок по головним пунктам мови. Для цього можна коротко повторити головні пункти з промови. Важливо показати слухачам, як застосовувати отримані факти і в чому цінність і користь їх застосування. Висновок повинен спонукати до дії, необхідно показати, що слухачам робити далі. В якості висновку досвідчені доповідачі часто використовують питання, який дає можливість задуматися про вищесказане.

 • . 5

  У публічній промові важливо не тільки те, як підготувати мова, але і те, як її піднести. Що важливо в подачі мови: хороша і грамотна дикція; правильну вимову слів; дотримання пауз і логічних наголосів; вибір гучності голосу, з дотриманням інтонації і використанням пауз; наснагу і вираження почуттів, за допомогою голосу і жестів; підтримка зорового контакту; відмінний зовнішній вигляд ; вміння володіти собою. Хороше підношення публічної промови залежить також і від гарної підготовки, на яку необхідно відводити достатньо часу, що додасть впевненості в собі під час виступу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :