Рентген: як читати знімки?

рентген: як читати знімки ?

Вам знадобиться
 • Рентген
 • Лікарня
Інструкція
 • . 1

  Рентгенограма є отриманим за допомогою рентгенівського випромінювання негативним зображенням на спеціальному папері або фотоплівці того об’єкта, що досліджується.

 • . 2

  Для того, щоб провести рентгенологічне дослідження, використовуються рентгенівські апарати. У рентгенологічних кабінетах лікарень є як стаціонарні, так і пересувні і переносні апарати, які використовуються в палатах реанімації та інтенсивної терапії. Якість рентгенограми оцінюється двома компонентами: перше — це різкість знімка, а друге — це контрастність зображення. Рентген повинен бути здійснений таким чином, щоб на рентгенівському знімку не виявилося сторонніх тіней або артефактів.

 • . 3

  Важливо також, щоб знімок досить повно представляв досліджувану область, а для такого результату треба вибрати правильну проекцію для знімка. Різкість, або чіткість, рентгенівського зображення являє собою наявність чітко вираженого переходу від одного рівня почорніння до іншої. Якщо в процесі рентгена людина рухається, то цим і обумовлюється динамічна нерізкість знімка.

 • . 4

  У процесі медичних процедур, нерідко виникає питання про складність відтворення інформації на цих знімків. На питання про те, як треба описувати знімки, медики відповідають швидко і легко. Доктора головним чином звертають увагу на геометричну нерізкість, що залежить від гостроти фокуса рентгенівської трубки, відстань між рентгенівською трубкою і плівкою, відстань між об’єктом — плівкою, зернистості світлочутливого шару плівки підсилюючих екранів. Що стосується оптимальної контрастності зображення, то це наявність чітко визначених ліній між світлими і темними ділянками рентгенівського знімка.

 • . 5

  Але якщо все таки, пацієнт хоче сам зрозуміти рентген як читати знімки, то йому на очей треба підібрати правильне освітлення: в домашніх умовах це може бути яскравий прицільний світло в штучно затемненій кімнаті. Потім треба уважно переглянути всі деталі. Якщо є тріщина або який-небудь перелом, то на рентгені цього буде відображено (у першому випадку це буде схоже на невелику тонку змійку).

 • . 6

  А якщо треба з’ясувати, чи є якесь захворювання, що протікає в організмі, наприклад, пневмонія, треба шукати затемнення. Треба також враховувати і не забувати, що внутрішні органи людини на знімку мають трохи більший розмір, ніж є насправді. Так що панікувати не варто. У клініках знімки для опису та перегляду поміщаються на спеціальні екрани, які називаються негатоскопом. Завдяки їх яскравого світіння, виходить ефективно розглянути всі деталі зображення.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :