Рис білки вуглеводи

рис білки вуглеводи

Вам знадобиться
 • Загальні дані
 • Корисні речовини
 • Обробка
Інструкція
 • . 1

  Не дарма вибір прихильників здорового способу життя і правильного харчування часто падає на рис. Він багатий на складні вуглеводи, в ньому також є клітковина і мінерали. Відмінно засвоюється і є дієтичним продуктом. За своєї структури має обволікаючу вплив на шлунок, що корисно при порушенні процесу травлення. На відміну від багатьох круп не містить глютен, який вважається алергенним фактором. Використовується при приготуванні плову, гарнірів, супів і багатьох інших страв, як солоних, так і солодких.

 • . 2

  Корисні речовини. Чим же так корисний рис? Білки, вуглеводи, жири, клітковина, мінеральні речовини — в ньому є все, що потрібно людському організму. Складні вуглеводи, що знаходяться в рисі, сприяють накопиченню енергії в м’язах, а також знижують необхідність у споживанні цукру і жирів. Загальний вміст вуглеводів у рисі — близько 80 відсотків. Крупа також містить амінокислоти, які беруть участь у процесі утворення клітин. Вміст білків в зернах — 6 — 9%. Кількість клітковини в рисі залежить від методу його обробки, але не перевищує 5%. Саме в зернах рису знаходиться велика кількість вітаміну В ( 1, 2, 3, 6), який бере участь в енергетичному обміні, крім того міститься калій, фосфор, цинк, кальцій, йод і залізо.

 • . 3

  Обробка рису. Залежно від способу обробки рис набуває різні властивості і може бути білим, коричневим і пропареним. Коричневий рис буває Довгозернистий і среднезернистий. Зазвичай, він коштує дорожче білого, так як рідше використовується. Його колір обумовлений тим, що в процесі обробки він зберігає свою оболонку, в якій містяться поживні речовини. Слід набагато довше варити такий рис. Білки, жири, вуглеводи і вітаміни містяться в ньому в більшій кількості. Коли зерна проходять шліфовку, виходить білий рис. Крупа може мати округлу або довгасту форму. Саме цей його вигляд є найбільш поширеним. Якісні характеристики рису збільшуються при його обробці парою. Зерно стає жовтим і більш прозорим. З оболонки більш ¾ корисних речовин вбираються в пропарений рис.

 • . 4

  Найбільш часто використовується варений рис. Вуглеводи, жири і білки міститися в ньому в оптимальних кількостях. Але з нього можна приготувати і багато інших різномастих страв. На сьогоднішній день налічується більше сотні сортів рису. Він здавна вживався народами різних країн і за повір’ями володіє багатьма корисними властивостями, наприклад — покращує пам’ять.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :