Розбираємося, як правильно садити півонії

розбираємося, як правильно садити півонії

Вам знадобиться
 • Яма завглибшки близько 60 см
 • Пісок
 • Гравій
Інструкція
 • . 1

  Квітникарі люблять півонія за велику кількість забарвлень, форм, сортів і тривале цвітіння. Півонія — багаторічна рослина, росте близько 50 років, і навіть є випадок, коли півонія ріс 100 років.

 • . 2

  Для початку потрібно знати, як правильно садити півонії. Садять їх на стику літа і осені деленке не більше, ніж з п’ятьма нирками. Готують яму завглибшки в середньому 60 см. Якщо яма 45 см, то рослина живе років п’ять, якщо близько 80 см, то радує багато десятиліть. Один із способів посадки півонії: покласти в яму піску, гравію або битої червоної цегли, приготувати і покласти в яму суміш із землі, перегною і піску. Додати суперфосфату, кісткового борошна і золи. Полити відром води, помістити у вологий грунт рослина, попередньо обробивши розчином марганцю так, щоб нирки виявилися на 3 сантиметри нижче рівня землі.

 • . 3

  У деревоподібної півонії є особливості посадки. Як посадити півонія деревовидна — шляхом прищеплення до півонії звичайному як підщепи. З гарним дренажем земля підійде найкращим чином для посадки деревовидного півонії. Садять його зазвичай у вересні, але коли температура повітря не нижче 15 — 20 градусів. Поява великої кількості маленьких корінців від підщепи буде свідчити про те, що деревне півонія приживається, і буде добре цвісти.

 • . 4

  В кінці серпня — початку вересня можна починати думати, як розсадити півонії. Розсаджують їх деленке. Необхідно великі квіти розділити на дрібні частини, а більш старі кореневища видалити. Є ціла процедура поділу півонії, але в результаті потрібно, щоб залишився фрагмент кореневища, від 1 до 3 укорочених коренів і не більше 5 нирок.

 • . 5

  Важливо також знати, як доглядати за півоніями. Навесні їх поливають розчином марганцівки, при появі паростків обприскують, рихлять землю, підгодовують 3 — 4 рази на сезон. Бічні пагони вищипують, поки бутони не більше горошини, щоб квіти були великі. Розпушують грунт. 1 — 3 рази на місяць забезпечують рясний полив. Восени зів’ялі пагони зрізують, залишаючи висоту 5 — 7 см. Зів’яле спалюють, удобрюють грунт золою і кістковим борошном, закривши їх у грунт.

 • . 6

  Що стосується того, як розмножити півонії, так тут немає нічого складного. Вибрати кореневище 5 — річного рослини, обрізати наземну частину, коріння промити повяліть, розділити на деленки з 3 — 5 нирками, очищаючи від старої тканини.

 • . 7

  Півонії бувають білими, рожевими, жовтими, червоними, з махровими, кулястими, японськими або іншими формами квітів. Ця квітка прекрасний, як і троянда, але менш вередливий. Достаток сортів дає можливість для творчості.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :