Розмноження смородини

розмноження смородини

Вам знадобиться
 • Чорна смородина
 • Банку з чистою водою
 • Живці чорної смородини
Інструкція
 • . 1

  Чорна смородина не дарма є настільки популярною в нашій місцевості рослинної культурою. Чи не примхлива, стійка до змін зовнішнього середовища, вона здатна давати дуже великий урожай корисних і застосовних для багатьох цілей ягід. Ця рослина не має особливих проблем з розмноженням, але є деякі особливості, з якими доведеться зіткнутися тим, хто вирішив почати займатися смородиною.

 • . 2

  Отже, є два способи розмноження смородини: задерев’янілими живцями і відведеннями. Живцювання вибирають тоді, коли хочуть відразу заготовити кілька кущів, а бажаний зразок сорту знаходиться досить далеко і регулярний доступ до нього не передбачається. Як відбувається розмноження смородини цим способом? У першій половині осені нарізають живці від пагонів смородини 2 — 3 річного віку.

 • . 3

  Живці повинні бути товщиною від 5 мм, довжиною 25 см, мати на собі хоча б 5 нирок. Після цього досить часто стимулюють пророщування коріння держака, помісти його в воду так, щоб вгорі над водою залишалися 2 нирки. Потім вкопують у землю під кутом (для рівномірного розподілу тепла і мінеральних ресурсів від землі і від поливів води) близько 50 градусів, рясно поливають. Відсоток приживлюваності живців вельми високий.

 • . 4

  Отводки — другий спосіб розмноження цієї рослини, вегетативний і досить надійний. Бічну гілку смородини пригинають до землі, засипають у спеціальній ямці, заздалегідь приготовленою в потрібному місці. Смородина — рослина, пристосоване до подібного роду розмноження, тому вже на наступний рік перед садівником буде самостійний майбутній кущ.

 • . 5

  Але тут є деякі нюанси. Перший — треба обов’язково залишити 2 — 3 бруньки на поверхні, спрямовані від материнської рослини. Друга тонкість — чим більше гілки буде під землею, тим більше нирок розвинеться в корінь і тим могутніше і сильніше буде нова рослина. На наступний рік вже можна буде пересаджувати рослину подалі від материнського. Попередньо, зрозуміло, відрізавши їх, один від одного.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :