Що потрібно для виписки з квартири?

що потрібно для виписки з квартири?

Вам знадобиться
 • Дійсний загальногромадянський паспорт РФ
 • Довідка про зняття з військового обліку (для чоловіків), військовий квиток
 • Виписка з будинкової книги
 • Ордер на квартиру або договір соцнайма
 • Сплачений рахунок за комунальні послуги поточного місяця
Інструкція
 • . 1

  Інститут прописки зберігся з часів СРСР до наших днів, помінявши свою назву на реєстрацію. Знаючи, що потрібно для виписки з квартири, можна не хвилюватися з приводу того, як прописатися потім за новою адресою. Спершу з паспортами і військовими квитками всіх прописаних у квартирі людей потрібно в бухгалтерії ЖЕКу взяти копію фінансово-особового рахунку. Перебуваючи в тому ж місті, що і квартира, з якої надолужити виписатися, потрібно з вищевказаними документами і всіма прописаними в квартирі людьми (або з нотаріально завіреними дорученнями від них) підійти в паспортний стіл за місцем проживання в приймальне час. Там вже є готові бланки необхідних заяв. У бланку необхідно буде вказати ПІБ, адреса наступної реєстрації та дату прописки, і там же повинна стояти підпис того, хто виписується і актуальна дата. Варто звернути увагу на термін дії свого паспорта — він підлягає обміну за досягненні людиною 20 і 40 років, і без цього вважається простроченим. Для дитини до 14 років замість паспорта підійде свідоцтво про народження, але обов’язково присутність батьків або інших законних представників.

 • . 2

  Виписка з квартири людини, зниклого безвісти, не така проста справа. Для цього потрібно отримати судове рішення і надати нотаріально завірені документи про це в паспортний стіл. Але тоді вже присутність у паспортному столі і ЖЕКу, а так само особистий підпис виписується не буде потрібно. Для зняття з реєстрації померлих людей достатньо буде свідоцтва про смерть. Щоб виписати дитину, окрім згоди обох батьків (або їх законних представників), найчастіше потрібно рішення органів опіки та піклування. Умови отримання дозволу досить прості — приміщення, куди планується прописати неповнолітнього згодом, має бути рівноцінним за площею і загальним умовам життя, якщо це не так, органи опіки дозволу на виписку не видадуть.

 • . 3

  Коли реєстрація за місцем проживання знята, паспорта і свідоцтва про народження повертають з відповідними відмітками. Так само на руки виписуємо отримує так званий адресний лист вибуття, з яким можна зареєструватися за новою адресою. Часто виникають питання, чи можна виписати людину з квартири без його відома. Для цього знадобиться вагома підстава і рішення суду. Причиною може бути антисоціальна поведінка, таке як пияцтво, бійки і бешкети, використання приміщення не для проживання або навмисне руйнація приміщення, порушення правил співжиття. Якщо ця людина живе в муніципальній кімнаті чи квартирі, то для початку потрібно подати скаргу власнику приміщення, детально вказавши в ній всі обставини. Тоді власник робить кандидату на виселення попередження в письмовому вигляді, і якщо той не виконує їх, судом може бути прийнято рішення про виселення за позовом, поданим власником.

 • . 4

  Оформлення документів на виселення родича, навіть колишнього (наприклад, колишнього чоловіка), в деяких випадках може виявитися марним. У тому випадку, якщо колись людина відмовився від участі в приватизації цього житла, він не підлягає виселенню і не може бути визнаний таким, що втратив право на проживання. Так як приватизація без відмови або згоди цієї людини не могла відбутися, у нього залишається право безстрокового користування цим житлом. Мав раніше рівні права власності з справжнім власником, людина не може бути визнаний таким, що втратив право власності. Виселити його не можна так само і при продажу, заставі або ренті приміщення. Спірних питань та двояких ситуацій під час примусового виселення більш ніж достатньо, тому такі питання краще вирішувати мирним шляхом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :