Що потрібно для вступу до ВНЗ?

що потрібно для вступу до вуз?

Вам знадобиться
 • Документи про наявність освіти
 • Копії всіх документів
 • Довідка за формою 086-у
Інструкція
 • . 1

  Без вищої освіти важко знайти високооплачувану роботу і забезпечити собі і своїй сім’ї гідний рівень життя. Фахівці, що закінчили вузи, мають можливість займати керівні посади. Вища освіта дозволяє розкрити людині свій потенціал, адже в процесі навчання розширюються горизонти мислення і формуються сильні сторони характеру. Перераховувати позитивні сторони освіти можна довго, але мета статті — з’ясувати, що потрібно для вступу до вузу. Майбутні студенти можуть заздалегідь знайти цікаву для них інформацію в довідниках для вступників та на сайтах навчальних закладів.

 • . 2

  Вже до десятого класу школи молода людина повинна задуматися про вибір професії. У школах проводять тестування, що допомагають визначити, до якої сфери діяльності підліток має схильність. Згідно з результатами тестування можна вибрати напрямок майбутньої спеціальності. Визначитися з вибором вузу бажано до кінця десятого класу. Вищі навчальні заклади щорічно проводять екскурсії для школярів і дні відкритих дверей, які варто відвідати майбутнім абітурієнтам. У такі дні можна отримати інформацію про правила прийому, прохідних балах і про те, які документи необхідні для вступу.

 • . 3

  Дуже важливо, щоб протягом 11 класу молодий чоловік добре вчився і здав ЄДІ. Якщо родині дозволяють кошти, корисно найняти репетитора з тих предметів, які будуть профілюючими у вузі. При наявності цілеспрямованості та наполегливості можна займатися додатково самопідготовкою. У багатьох вузах є факультети довузівської освіти та підготовчі курси. Короткі тритижневі курси, як правило, менш ефективні, ніж довгі, які розраховані на кілька місяців. В 11 класі школяр вже повинен знати, які документи до вузу необхідно підготувати.

 • . 4

  Для приймальної комісії необхідно приготувати паспорт, атестат про середню освіту, результати ЄДІ з профільних предметів і 4 або 6 фотографій розміром 3 на 4 см. Абітурієнт має право подати документи для вступу відразу в 5 вузів, але тільки на 3 напрямки. Тому потрібно зробити кілька копій документів. Довідку за формою 086-у можна зробити в поліклініці за місцем проживання, вона може знадобитися при вступі на денне відділення. Якщо у абітурієнта є дипломи про участь в олімпіадах та похвальні грамоти, їх можна здати в приймальну комісію. Там же пишеться заява про надходження на обрану спеціальність.

 • . 5

  Якщо у абітурієнта є право на пільговий вступ, що підтверджують це право документи теж здаються в приймальну комісію. Дізнатися, які категорії громадян користуються пільгами при вступі, можна заздалегідь на сайтах вузів або у відділі освіти. Зазвичай до документів прикладають папку. Якщо свідоцтво про ЄДІ відсутній або термін придатності його минає, абітурієнт може здати іспит у вузі. Свідоцтва про ЄДІ може не бути у вступників, які закінчили школу раніше 2009 року або у тих, хто закінчив заклади початкової та середньої професійної освіти. Якщо абітурієнт планує навчатися за цільовим направленням, копію відносини потрібно здати.

 • . 6

  Документи для вступу закінчують приймати 25 липня. Про розклад іспитів потрібно заздалегідь з’ясувати в приймальній комісії. Потрібно відзначити, що у деяких вузів встановлені свої кордони успішних результатів ЄДІ, які можуть відрізнятися від загальноприйнятих. Щорічно вузи переглядають контрольні цифри прийому на бюджетні, цільові та контрактні місця. Зарахування проходить у кілька етапів. Якщо абітурієнт не пройшов за конкурсом і не набрав необхідну для зарахування кількість балів, не варто впадати у відчай. Часто у вузах влаштовують так званий добор студентів на вільні місця.

 • . 7

  Непоганим рішенням буде надходження на контрактну основу. За результатами відмінного навчання або перепоступленія студент може бути переведений на бюджетне місце. Про це краще уточнити в приймальній комісії. Не треба засмучуватися, якщо високий конкурс не дозволив вчинити до даного вузу. Якщо документи подані в кілька вузів, ймовірність надходження стає вище.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :