Що робити, якщо дитину рве; як лікувати блювоту у дитини?

що робити, якщо дитину рве; як лікувати блювоту у дитини?

Вам знадобиться
 • Консультація у лікаря
 • Рідина (вода, чай)
 • Смекта, регідрон
Інструкція
 • . 1

  Блювота — це рефлекторне видалення шлунків залишків їжі, при цьому даний рефлекс не завжди є ознакою наявності якого-небудь серйозного захворювання, що протікає в шлунково-кишковому тракті. Сильна блювота у дитини може відкритися через сильний переїдання, а також вживання в їжу не якісних продуктів або від наявності індивідуальної непереносимості того чи іншого виду їжі, в деяких випадках блювота у дітей з’являється через молока. Багато батьків в паніці задаються питанням, якщо дитину рве, що робити? У першу чергу, треба пам’ятати про те, що паніка не призведе ні до чого хорошого, тому треба заспокоїтися і приймати правильні заходи щодо зупинки блювоти. У тому випадку, якщо блювота відкрилася у маленької дитини і батьки не знають, як її зупинити, варто терміново викликати швидку допомогу.

 • . 2

  У тому випадку, якщо блювота проявилася один раз і у малюка більше немає почуття дискомфорту, дитина відчуває себе прекрасно, тоді немає приводу для паніки. Однак, якщо блювота у дитини з’являється при кожному прийомі їжі або рідини, тоді необхідно терміново звернутися до лікаря, так як самостійно впоратися з цією проблемою у батьків просто не вийде. Справа в тому, що така блювота може бути першою ознакою наявності в організмі дитини кишкової інфекції. Саме тому, треба якомога раніше звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця, завдяки чому можна буде полегшити стан дитини. Отже, якщо дитина рве постійно — треба терміново звернутися за допомогою до лікаря.

 • . 3

  Важливо пам’ятати про те, що при блювоті відбувається сильне зневоднення організму, отже, треба подбати про те, щоб дитина в цей період пив якомога більше рідини, бажано, простий, негазованої води. Головна проблема полягає в тому, що маленькі діти починають дуже активно відмовлятися від запропонованого пиття, до того ж маленький шлунок дитини просто не здатний утримувати занадто велику кількість рідини. Саме тому, батькам треба давати малюкові пити невеликими порціями. Але якщо це не вийде, тоді можна спробувати залити рідину прямо в ротик за допомогою шприца. Треба пропонувати дитині якомога частіше пити, приблизно кожні 10-ть хвилин. Пити можна не тільки просту воду, а й ромашковий або чорний чай, при цьому напій має бути теплим, але не гарячим, так як саме тепла рідина набагато швидше буде всмоктуватися в стінки шлунка.

 • . 4

  Якщо блювота у дитини не зупиняється, тоді треба дати малюкові такі препарати, як «Смекта» або «Регідрон». Давати ці кошти треба за тією ж схемою, як і воду — кожні 10-ть хвилин по одній чайній ложечці. Завдяки прийому даних медикаментозних засобів відбувається більш інтенсивний висновок з організму токсичних речовин — на один літр свіжої кип’яченої води необхідно взяти рівно один пакетик препарату (розчиняти препарат треба тільки в холодній воді). Маленьким дітям у віці до одного року, досить буде протягом доби вжити один пакетик одного з перерахованих вище препаратів, курс лікування не повинен перевищувати трьох днів. Однак, перед прийомом того чи іншого засобу, краще всього проконсультуватися з лікарем.

 • . 5

  Не знаючи, що давати при блювоті дитині, варто звернутися за допомогою до лікаря. Як правило, блювота супроводжується різким підвищенням температури. У тому випадку, якщо це сталося, і температура піднялася вище позначки в 38 градусів, не варто робити спроби щоб її збити. Найчастіше температура нормалізується після припинення блювоти. Але, якщо температура підвищиться більше 38 градусів, тоді варто дати малюкові-яке жарознижуючий засіб, який допоможе нормалізувати стан дитини. Також не варто забувати про те, що прийом будь-якого жарознижуючий засіб, не може проводитися без консультації лікаря, тому що є ризик погіршити і без того важкий стан дитини. Після зупинки блювоти, щоб вона не повторилася знову, рекомендується певний час потримати малюка на спеціальній безмолочной дієті. Але якщо дитина все ще вживає грудне молоко тоді виключати його не варто, так як воно допоможе набагато швидше впоратися з недугою і нормалізувати стан дитини.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :