Що робити, якщо на дачній ділянці оселилися гадюки?

що робити, якщо на дачній ділянці оселилися гадюки?

Вам знадобиться
 • Мишоловки
 • Газонокосарка
 • Їжак
 • Уж
Інструкція
 • . 1

  Зустрівши одну гадюку на ділянці, можна бути впевненим, що поблизу є й інші. Недарма існує вислів «зміїне лігво», плазуни що не мешкають поодинці. У середній смузі Росії необхідно бути готовим до появи змії на ділянці. Що робити в такому випадку, підкажуть народні кошти. Не зайве знати, що змії живляться гризунами. Якщо навколо ділянки водиться подібна живність — гадюки кинулися сюди в пошуках їжі. Миші полівки, пацюки, все це здатне залучити велику кількість змій в якості приманки.

 • . 2

  Боротьба з гризунами більш звичне заняття для дачників. Існує безліч засобів: мишоловки, отруєне зерно, ультразвуковий відлякувач і самий древній і перевірений спосіб — кіт чи кішка. Якщо на ділянці є домашні тварини або маленькі діти, варто відмовитися від використання отрут, щоб уникнути нещасних випадків. Мишоловки можна придбати в магазині або виготовити самому. Однак щоб не ставати «мишачим катом» краще встановити ультразвуковий прилад, який просто прожене мишей і щурів.

 • . 3

  Гадюки на ділянці, зарослому травою, селяться охочіше, ніж там, де підстрижений газон. Висока трава ще одне місце полювання змій. Там вони ловлять коників, цвіркунів і навіть птахів. Газонокосарка полегшить завдання, якщо ділянка великий. Було б не погано, щоб і сусіди скосили траву, це зменшить ймовірність того що гадюки зів’ють там гніздо. Старі трухляві пні варто викорчувати і забрати з ділянки. Корчі і дровітні з трухляві дровами сильно привертають змій, адже це ідеальне місце для зміїного лігва. Щоб не виявити одного разу клубок гадюк зовсім поруч з будинком, необхідно позбавиться від непотрібного сміття, дощок та іншої мотлоху.

 • . 4

  компостні купи теж можуть виявитися розсадником змій. Прохолодні вологі місця використовуються гадюками для укриття. Бажано позбудеться таких місць на своїй території. В цілях безпеки житла всі щілини в стінах, біля дверей і вікон повинні бути закладені. Не варто залишати опале листя на ділянці, яким би чудовим добривом вони не служили. Сміттєва купа теж може залучити гадюк, так що краще її винести за межі ділянки.

 • . 5

  Позбутися від змії на дачі допоможе їжачок. Цього добровільного помічника можна приманити, залишаючи блюдечко з молоком біля будинку. Так само можна знайти їжака в лісі і принести на ділянку. Єжи відмінно полюють на змій, чим більше їжачків прийдуть жити на ділянку, тим менше ймовірність зустріти гадюку. Якщо змії вже поселилися по сусідству, їжаки здатні в найкоротші терміни переловити всіх. В Угорщині існує свято «п’яного їжака». Восени селяни влаштовують вшанування своїм помічникам. А «п’яний» тому що приманюють їжачків в цій країні, залишаючи всюди миски з пивом.

 • . 6

  За повір’ям після пива їжак більш злий і агресивніше захищає свою територію. Якщо не вдається принадити їжачка, ситуацію врятує уж. Там де живуть вужі, гадюки НЕ селяться. Є припущення, що змій дратує стукіт по землі. Вкопавши в землю палицю і прив’язавши до неї дощечку, яка буде постукувати на вітрі, є ймовірність позбутися гадюк на дачі. Так що не варто залишати улюблене місце відпочинку, якщо на нього претендують гадюки. Немає нічого неможливого для людини з інтелектом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :