Що робити, якщо немає почуття ритму?

що робити, якщо немає почуття ритму?

Вам знадобиться
 • Музична грамота
 • Уважність
Інструкція
 • . 1

  Ритм у творі визначає те, як тривалість різних звуків мелодії співвідноситься з їх послідовністю. Далеко не всім людям дано від природи відчувати ритм, але навчитися цьому може кожен. Тут важливу роль відіграє прагнення людини до оволодіння даними навиком, а також невтомні заняття. Для того, щоб розвинути почуття ритму, існують спеціальні прийоми і вправи.

 • . 2

  Можна, прослуховуючи музичну композицію, злегка притупувати ногою, або поплескувати долонею по коліну в такт. Можна пошепки вести рахунок » 1, 2, 3, 4″ або промовляти «раз і, два і …». Дуже корисно вслухатися і виділяти слабкі і сильні частки. Це буде зробити простіше, якщо розбирати музичну композицію з яскраво вираженою ритмічною лінією. Наприклад, пісню, в якій чітко прослуховуються ударні або баси.

 • . 3

  Також корисно вслухатися в ритміку навколишніх звуків — наприклад, як цокає годинник або капає кран. Ще один приклад — це ритмічне биття серця. Якщо ж у людини абсолютно нету почуття ритму, то на допомогу прийде метроном. Він може бути або електронним, або механічним, але принцип дії буде один і той же.

 • . 4

  При розучуванні складного музичного твору не варто відразу намагатися виконати його в швидкому темпі. За допомогою метронома можна спочатку задати більш повільний темп. І вже після доведення потрібного ритму до автоматизму, перемикатися на більш швидкий. Навички не приходять миттєво — їх потрібно напрацьовувати. Це відноситься і до почуття ритму. Головне — не опускати руки, а постійні заняття обов’язково дадуть результат!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :