Що таке шенгенська віза?

що таке шенгенська віза?

Вам знадобиться
 • Паспорт
 • На внутрішній віза
Інструкція
 • . 1

  Шенгенська віза — це своєрідне дозвіл на безперешкодне переміщення по країнам-учасницям однойменного угоди. Цей договір був укладений влітку 1985 року в м. Шенген. Він свідчив, що відтепер між 5 країнами Євросоюзу (Німеччиною, Люксембургом, Бельгією, Францією та Нідерландами) скасовано митний паспортний контроль. Трохи пізніше до угоди приєдналися й інші держави, яких у 2010 році налічувалося вже більше 20. Шенгенська віза, яка видана в будь-який з цих країн, дає право перетинати внутрішні кордони і знаходиться на території інших учасників угоди.

 • . 2

  Паспорт. Одноразова шенгенська віза або «правило першого в’їзду» дає право призвести перетин кордонів зони угоди саме в тій країні, що видала дозвіл. Про це робиться відмітка в паспорті. Наприклад, якщо віза видана посольством Німеччини, то в’їжджати потрібно тільки через територію цієї країни. Одноразове дозвіл дозволяє його власникові знаходиться в зоні Шенгену не більш 3 місяців. Багаторазова віза дозволяє здійснити кілька в’їздів до країни-учасниці угоди і знаходиться там 1 — 3 місяця кожні півроку. Перше відвідування здійснюється по вище описаному правилу.

 • . 3

  На внутрішній віза європейської країни. Якщо планується відвідання тільки однієї держави, що входить в зону договору, шенгенська віза необов’язкова. Можна отримати дозволи для в’їзду в конкретну країну, вказавши в анкеті про те, що перетинання її кордонів не буде проводиться. Але потрібно пам’ятати, що внутрішня віза Демшевського не дозволяє переміщатися по державам Шенгенської зони. Якщо ж це правило буде порушено, то людину негайно депортують і заборонять йому в’їзд у всі країни, які підписали угоду.

 • . 4

  Умови видачі шенгенських віз єдині для всіх держав співробітництва. А ось туристам з тих країн, що не є суб’єктами угоди, видається дозвіл на в’їзд єдиного зразка. Всього цих держав 126, серед яких не тільки Російська Федерація, і всі учасниці СНД, а й Болгарія, Албанія і Румунія.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :