Способи збирання картоплі

способи збирання картоплі

Вам знадобиться
 • Картовель
 • Лопата
 • Комбайн
Інструкція
 • . 1

  Більшість робіт у сільському господарстві, зокрема прибирання картоплі, являють собою дуже довгий і трудомісткий процес. Однак завдяки прогресу, в сучасному світі з’явилося безліч допоміжної техніки, що полегшує це завдання.

 • . 2

  Види збирання врожаю. Існують різні способи збирання картоплі, але основним є машинний. Для цього використовується спеціальна техніка, така як комбайни або копачі. Картоплезбиральний комбайн — універсальний агрегат, який виконує витяг картопляних бульб, очистку їх від землі, відділення бадилля.

 • . 3

  Зібраний урожай зазвичай акуратно зсипається в передбачений конструкцією бункер комбайна. Використання даної техніки для збирання врожаю дозволяє збирати овочі без пошкоджень, відсутність яких робить можливим тривале зберігання врожаю. Картоплекопачі є менш ефективним обладнанням. Вони просто витягують бульби з грунту і кладуть їх на поверхні, а сам збір вже здійснюється вручну, що не так зручно, як при роботі з комбайном.

 • . 4

  Прибирання і зберігання картоплі являють собою важливі стадії збору врожаю. Адже саме від якості виконання робіт на цих етапах залежать смакові якості продуктів і збереження врожаю в цілому. Зберігання картоплі зазвичай організовують в льохах, спеціалізованих підвалах, де підтримується невисока вологість, а температурний режим складає 2 — 5 º С.

 • . 5

  У домашніх умовах зберігати картоплю можливо на балконі, проте слід укласти його в подвійній (бажано тканинний) мішок, який треба помістити в ящик, і вкрити всю конструкцію дрантям або ковдрою. У такій упаковці, коренеплід може спокійно перенести морози до — 15 º С. При температурах перевищують — 15 º С картоплю слід перенести в більш прогрівається приміщення, що допоможе уникнути замерзання овочів.

 • . 6

  Терміни збирання. Найкращі строки збирання картоплі наступають в той момент, коли підсихає і відмирає бадилля. У цей період в дозрілих бульбах накопичився максимальний обсяг корисних речовин, шкірка стала міцною, і бульби легко відриваються, що полегшує процес збирання врожаю і оберігає його від травмування. Бульби, які збирають занадто рано, часто пошкоджуються, а також більш схильні до хвороб і впливів шкідників.

 • . 7

  Якщо ж почати збирати пізно, то картопля може загнити і замерзнути. Самим же сприятливим періодом для того, щоб починати прибирання врожаю, є період, коли стовпчик термометра опускається до 8 — 10 º С. Це лише загальні поради з прибирання картоплі, і до даного процесу слід підходити дуже уважно, не забуваючи про те, що у різних сортів є свої особливості, якими також не можна нехтувати.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :