Сто тисяч «чому»: як зимують риби?

сто тисяч

Вам знадобиться
 • Водоймище
 • Риби
Інструкція
 • . 1

  Вивченням підводного життя занімаюца іхтіологи. Вони вказують, що риб не можна розглядати, як єдиний вид. Їх поділяються на морських і річкових, глибоководних і тих, хто живе біля поверхні, сутінкових і денних, великих хижаків і дрібних. Приблизно чотири місяці в році рибам доводиться не солодко. З холодами багато практично перестають їсти і підживлюються тільки за допомогою накопиченої жирового прошарку. Лінь, короп і лящ влаштовуються на зимівлю в уподобаних підводних ямах. , Як зимують риби там, встановити вдалося лише нещодавно, за допомогою спеціального обладнання. Виявляється, в одній ямі влаштовуються риби одного віку та виду. Їх набивається як оселедці в бочці. Яма практично не має доступу кисню. Зграя живе в повній темряві і без руху. Така зимівля можлива завдяки здатності риб сповільнювати дихання і серцебиття. По весні у багатьох видно пролежні, як у лежачих хворих. Хижаки зовсім не ховаються. З початком зимарки вони влаштовують справжню бійню. Верхівка, плотва, йорж, окунь стають жертвами щук, окунів і судаків. З незрозумілих причин хижаки не заглядають в ями, що могло б забезпечити їх щоденним ситним обідом.

 • . 2

  Замислимося, як п’ють риби? Відкриваючи рот риби заковтують величезна кількість води, яка фільтрується крізь зябра. Більша її частина виходить назовні, але приблизно 1 / 10 залишається всередині. Органи риб влаштовані таким чином, що їх оболонка здатна легко пропускати воду. Тому, можна говорити, що залишилася в організмі рідина служить для очищення і промивання організму.

 • . 3

  Розглянемо, як харчуються риби? Незважаючи на загальну схожість по функції фільтрації води, риби значно відрізняються характером харчування. 1. Рослинна харчування. Такі риби вживають тільки їжу рослинного походження і найпростіших. У хід йдуть мікроорганізми і водорості. 2. Жівотноядние. Харчуються безхребетними, дрібними личинками, хробаками, поїдають ікру інших риб, іноді знищують молодь (нерідко свою власну). 3. Хижаки. У своїй поведінці дуже схожі великими хижими тваринами, що поїдають собі подібних. Найбільш відомі і небезпечні для людини акули, здатні пожирати все, що рухається. Активні, кровожерливі, сміливі.

 • . 4

  За способом розмноження риби діляться на живородящих і що метають ікру. Дізнаємося, як риба метає ікру? Самка відкладає ікру, а самець запліднює її. Тут, так само є відмінності в залежності від виду. Деякі види риб відкладають до п’ятисот тисяч ікринок (скумбрія), при цьому мама не надто дбає про збереження потомства. Інші ж метають невелика кількість, ретельно охороняють кожного майбутнього дитинчати, чекають появи на світ і навіть допомагають встати на ноги.

 • . 5

  У зимовий період у великих природних водоймах біологічні процеси протікають стихійно, людина здатна регулювати життєдіяльність тільки в ставку. Тому, як розводити рибу в ставку, існує ціла наука. У хід йдуть старі кар’єри заповнюються доброякісною водою. Тут відмінно себе почуває короп, карась, зрідка щука. Для комфорту риб досить ретельно очистити дно, організувати фільтрацію водойми, обов’язково організувати донний водоспуск. Необхідно постійно тримати під контролем насичення води киснем, в зимовий період, у уникнення мору проводять аерацію. Чим вище якість води, тим краще для розвитку потомства, тим швидше йде приріст кількості та маси риби.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :