Техніка для збирання картоплі

техніка для збирання картоплі

Вам знадобиться
 • Картовель
 • Поле
 • Комбайн
Інструкція
 • . 1

  Сільське господарство стрімко розвивається, і людині все менше доводиться покладатися на ручну працю. Ось і процес збирання картоплі тепер не настільки залежний від людських ресурсів, як колись, а все більшою мірою піддається глобальної механізації. Способи збирання картоплі. Сучасні методи збору врожаю картоплі сьогодні можна розділити на три основних типи, серед яких виділяють комбайнову прибирання, комбіновану і роздільну. Однак який би метод ні використовувався, сучасна техніка для збирання картоплі не варто невикористовуваної, і комбайни з автоматизованими копачами регулярно трудяться на полях.

 • . 2

  Так, при комбайновому методі всі операції (викопування, збір, вивантаження в транспорт) виробляють за один прохід по полю спеціалізованими комбайнами. При роздільному методі викопані бульби спочатку укладають у валок, а потім, після підсушування, підбирають вручну або спецмашиною. Для того щоб викопати і укласти бульби використовуються механізовані копачі. Процес збирання картоплі. Сучасні комбайни акуратно виконують прибирання, не завдаючи ушкодження коренеплоду. Бульби стикаються лише з обгумованими частинами апарату, а перепади висот коливаються в районі 15 — 20 сантиметрів, що виключає ймовірність пошкодження бульб і зниження якості прибраних обсягів. Машини для збирання картоплі нерідко можуть бути обладнані додатковими установками, що зумовлюють підвищення якості збору і зведення втрат до мінімуму.

 • . 3

  Відповідно до обсягів робіт і технологіями збірки врожаю застосовують однорядні або дворядні комбайни бункерного типу. Класична схема підкопу. У розглянутому способі комбайн витягує бульби, які розташовуються між колесами механізму. Перевагою цих комбайнів виступає їх наднизька енергоємність і, отже, мала потужність агрегатування.

 • . 4

  Бічний підкоп. Дана схема — технологія збирання картоплі, по якій комбайн підкопує коренеплоди, які розташовуються праворуч від збиральної машини. Плюсом комбайна з можливістю бічного підкопу є виключення будь-яких ушкоджень бульб, які може завдати ходова система трактора, а також збільшена поверхню сепарації і перспектива прибирання раннього врожаю без попереднього усунення сухого бадилля. Крім того, за допомогою подібної системи відділення грунтових грудок від каменів знижується засміченість на 60 — 70%, що сильно впливає на ефективність і швидкість збирання.

 • . 5

  Картоплезбиральний комбайн вибирається на основі аналізу площі посадки овоча, особливостей грунту, технології обробітку. За статистикою, в рік на однорядний комбайн покладається навантаження в районі 65 — 80 га в сезон, а на дворядний — 85 — 105 га за сезон. Завдяки розвитку даної техніки збирання врожаю стає все простіше, а якість роботи постійно поліпшується, внаслідок чого споживач має можливість придбати продукти найвищої якості.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :