Товар як категорія маркетингу

товар як категорія маркетингу

Вам знадобиться
 • Категорії маркетингу
 • Класифікація товару
 • Життєвий цикл товару
Інструкція
 • . 1

  Категорії маркетингу. Основною метою маркетингу є виявлення потреб і потреб суспільства і постійне їх задоволення. Тобто створення таких товарів і послуг, які необхідні в даний момент певної групи людей. Маркетинг — поетапний процес, що складається з наступних категорій. Запити та потреби населення: харчування, соціальний стан, освіта. Товар, як категорія маркетингу, покликаний компенсувати ці потреби.

 • . 2

  Товари створюються під певні запити суспільства. Коли людині, яка має потребу в чому-небудь, за його запитом створюють товар, відбувається обмін або угода. Річ або послугу купують (товарно-грошові відносини) або обмінюють на іншу річ (бартер). Ці взаємодії відбуваються в певному середовищі, іменованої ринком. Це середовище, де взаємодіють бажаючі придбати бренд і ті, хто його виробляє. Так працює маркетинг, як процес.

 • . 3

  Класифікація товару. Товари поділяються на матеріальні (предмети) і нематеріальні (послуги, освіта). Ідеальний товар повністю відповідає запитам споживача. Однак таких товарів не існує, тому як потреби постійно зростають, розробники нових пропозицій не встигають до кінця відповідати постійно мінливого попиту. Запити ринку виробників компенсують промислові товари: матеріали та сировину.

 • . 4

  А також фонди капітального майна (будівлі, техніка, верстати). Ті речі та послуги, які необхідні суспільству щодня, відносяться до товарів широкого вжитку (продукти харчування, одяг, меблі, побутова техніка). Від того, як працює маркетинг на ринку, залежить упаковка одиниці товару, ті місця, де його представляють потенційному споживачеві. Наприклад, товари, які набувають імпульсивно, виставляють в людних місцях (журнали продають на зупинках).

 • . 5

  Життєвий цикл товару. Те, що здійснюється для забезпечення потреб суспільства, також проходить свій життєвий шлях. А саме народжується, живе і вмирає. Передує народженню товару дослідження ринку споживання. Тут діє маркетинг, як стратегія, спрямована на виявлення майбутніх бажань споживачів. Виникає ідея нової пропозиції, виявляються аспекти його відмінності від вже наявних товарів. Потім створюється необхідний певної категорії громадян товар з його новими унікальними властивостями.

 • . 6

  Маркетологи інформують про новий товар, виводять його на ринок, поширюють по торговим точкам. Працює маркетинг, як функція управління життєвим циклом товару. Після появи на прилавках новий продукт всі знають, його купують. Ринок насичується. Настає етап зрілості для продукту. Він популярний, але вже з’явився новий подібний аналог з більш цікавими для суспільства пропозиціями. Завдання маркетингу в цьому випадку — шукати нові шляхи вдосконалення свого товару або створювати нові бренди.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :